2024.05.15. 21:04

HE-DO B. Braun Gyöngyös: a Budakalász legyőzésével a hatodik hely már biztos

Gólzáporos mérkőzésen nyert a HE-DO B. Braun Gyöngyös a vendég CYEB-Budakalász ellen. A mátraaljaiak a győzelemmel a hatodik helyen zárták a férfi NB I. 2023/2024-es küzdelmeit.

A gyöngyösiek győzelemmel zárták a szezont

A férfi NB I. utolsó, 26. fordulójának mérkőzésén:

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–CYEB-BUDAKALÁSZ 35–32 (17–15)
Gyöngyös, Dr. Fejes András Sportcsarnok, 1000 néző. V: Altmár K., Horváth M.
GYÖNGYÖS: Tomics – Lakosy 1, Schmid, HEGEDÜS M. 3, BODOR 3, UBORNYÁK 9, VARSANDÁN M. 14 (6). Csere: Gyánti (kapus), Jaros 4, Edwards, Gyallai, Jóga 1. Edző: Bíró Balázs
BUDAKALÁSZ: Tóth M. – Varjú 4, Sinkovits 1, KISS B. 6, MIKALIN 5, JURIC-GRGIC 8 (2), Kovács D. 2. Csere: Váczi D. (kapus), Varga M. 1, Raniszavljevics, Vrhovina, Halász L., PAPP B. 5, Berényi B., Dávid M. Edző: Csoknyai István
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 4–2, 12. p.: 7–6, 18. p.: 10–10, 24. p.: 14–12, 36. p.: 20–18, 42. p.: 23–22, 48. p.: 26–25, 54. p.: 30–28.
KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 14 perc.
HÉTMÉTERESEK: 7/6, ill. 2/2.
A gyöngyösiek első hat találatát az a Varsandán Milán szerezte, aki utolsó alkalommal öltötte magára a gyöngyösiek mezét. A korábbi 34 esztendős válogatott balszélső befejezi aktív játékospályafutását és a jövőben a civil életben keres kihívásokat. Ugyancsak távozik a gyöngyösiek kötelékéből a kapus Podoba János, a lengyel beálló, Tomasz Pietruszko, a tavaszt már Tatán töltő Nkousa Dávid, az irányító játékos, Schmid Péter és a horvát jobbátlövő Lucian Bura is.
A Dr. Fejes András Sportcsarnokot színültig megtöltő sárga ruhás drukkerek fantasztikus hangulatot teremtve hajszolták bele a csapatukat a győzelembe. A mátraaljaiak a 20. perctől végig vezettek, s bár a kalásziak a második félidő derekán egyenlítettek, a vezetést nem tudták átvenni. A végeredményt a mérkőzés főszereplőjévé előlépő Varsandán Milán állította be, aki összesen 14 alkalommal zörgette meg a Pest vármegyeiek hálóját.
BÍRÓ BALÁZS: – Nagyon akartuk ezt a győzelmet, a körítés pedig időről időre átlendített a holtponton. Fontos volt, a vendégek nem tudták átvenni a vezetést. A játékosaim ezúttal is erőn felül teljesítettek.
CSOKNYAI ISTVÁN: – Nem tudtunk olyan teljesítményt nyújtani, amivel idegenben meccset lehet nyerni. Gondolok itt elsősorban a védekezésre és a kapusteljesítményre. Végig futottunk az eredmény után, küzdöttünk, de nem volt benne a meccsben a fordítás. A hazaiak akarata érvényesült.