2017.02.26. 20:00

Fábián Béla: világcsúcs, 80 évesen!

A rövid pályás ob-n villogott a megyeszékhelyi versenyző.

Világrekorddal gyarapodott Fábián Béla egyébként is gazdag dicsőséglistája. A 28-szoros szenior világbajnok, 40-szeres Eb-győztes és a különböző számokban több mint száz magyar bajnokságot nyert versenyző a szeniorok Százhalombattán rendezett rövid pályás ob-ján 100 m mellen elért 1:31,84 perces idejével ért el új csúcsot. Ettől jobb eredményt 80 esztendősen rajta kívül még nem úszott senki hivatalos versenyen a földkerekségen.
Az Egri Szenior Úszó Klub tagja több mint tíz számban állt rajthoz a 25 m-es pályán lebonyolított viadalon, és ezek mindegyikén győzött.

[caption id="" align="alignleft" width="650"] Fábián Béla, a rekorder Fotó: Berán Dániel