Jövőre muszáj visszajönni - élvezték a döntőt a Ladikosok

2009. május 28. 09:51 A Sajtósok(k) csapata: Benedek Fanni, Bíró Laura, Gál Péter, Juhász Orsolya, Pozsik Máté
Alcsi | A hét végén Alcsi nekünk jobb volt, mint a Balcsi – mondja Orsi, a Ladik vetélkedő országos döntőjében második helyet megszerző siroki Sajtósok(k) csapatának tagja. Szép volt a környezet, jók voltak a programok, kiváló volt a hangulat és szuper volt a társaság.

Mik ezek?

X
A sorban látható gombokkal a webes közösségi hálózatokon - iWiW, Facebook - fejezheted ki egy kattintással tetszésedet vagy
oszthatod meg a cikkel kapcsolatos véleményedet ismerőseiddel.

"Tetszik" / "Like" gomb. Ezzel a gombbal a Facebookon fejezheted ki tetszésedet a cikkel kapcsolatban - üzenőfaladon
egyszerűen csak annyi jelenik meg, hogy kedveled ezt a cikket. Ha most éppen be vagy jelentkezve a Facebookra, akkor azt is
látod, hogy ismerőseid közül valakinek tetszett-e már ez az írás. Ha nem vagy bejelentkezve, a gomb megnyomása után ezt
egyszerűen megteheted. (Ez a gomb tényleg csak egy szimpla tetszésnyilvánítás - ha a cikkel kapcsolatban egyből véleményt is
megosztanál, akkor használd a cikk alatti szürke hátterű sorban található "Facebook" feliratot.)

"Megosztás az iWiW-en" gomb. Ezzel a gombbal a legnépszerűbb magyar közösségi oldalon, az iWiW-en tudsz tartalmat
megosztani. A felugró ablakban beírhatod véleményedet is, és ha épp nem vagy bejelentkezve, egyben azt is megteheted.

Nagyszerű volt az idő, volt rózsalugas, Szellő-palota, Holt-Tisza-part, s egy illat, amiről Vili bácsinak, aki már harmadszor járt itt, mindig Alcsi jut az eszébe. De kezdjük az elején!
A megyei LADIK médiavetélkedő megnyerése után már alig vártuk, hogy elindulhassunk a kétnapos országos döntőre. Végre péntek reggel Gyuri bácsi kisbuszával, Rajnavölgyi tanár úr vezetésével elindultunk Alcsiba. Erősítésnek velünk jött a Hírlap részéről Erős Attila is, aki folyton a dobogós helyezést emlegette. Hogy is ne! Még csak hetedikesek vagyunk, s 16 jól felkészült ellenféllel kell megmérkőznünk. Reális célnak tanár úr a 7. helyet tűzte ki.

A cikk a hirdetés után folytatódik

Mikor odaértünk, sikerült a piros pólót húznunk. Pont ezt akartuk! Majd szélsebesen leteszteltük a medencét: volt benne víz. Ebéd előtt már csobbantunk is. Ott ismerkedtünk meg a sárga pólós Újságmolyokkal és a Főnixekkel, akikkel sikerült jól összebarátkoznunk – közülünk legfőképpen Máténak.
A LADIK országos döntőjének hivatalos megnyitója után előadtuk a bemutatkozó produkciónkat: eljátszottuk, mintha nem készültünk volna. A közönségnek tetszett. Ezután már komolyra fordultak a dolgok, nehéz elméleti kérdésekkel kellett megbirkóznunk – több-kevesebb sikerrel vettük az akadályokat. Peti szerint ezek a feladatok voltak a legnehezebbek a világon. Mivel a részeredményeket nem ismertük, a középmezőnybe soroltuk magunkat.

  Készült egy csomó fénykép, és csapatunk új tagját, a 200.000 forintos nyereménytáblát is lencsevégre kaptuk. Fotó: Csabai István Készült egy csomó fénykép, és csapatunk új tagját, a 200.000 forintos nyereménytáblát is lencsevégre kaptuk. Fotó: Csabai István

De máris irány a sárkányhajó-oktatás! Csapatosztás, beszállás, rövid gyakorlás, s már versenyeztünk is. Hajrá, Sárkány Béla! Miénk a győzelem! Vigyázz, medence, már megint jövünk! Laura egyenesen ruhástól! (Nóóórmális?) Vacsora után játékos verseny a csokikért, s már lobog is a tábortűz. Közben dörgött, villámlott, az esőt mégis sikerült megúsznunk. Nem úgy a mindenféle éneklést, amibe nehéz volt bekapcsolódni. Nagy zűrzavar volt, de élveztük. A táncházat már kevésbé, inkább ismerkedtünk, kártyáztunk, míg mások a medencében hűtötték le magukat. Egy szó, mint száz, nem sokat aludtunk.

Másnap reggel Vili bácsi közölte: azt álmodta, hogy a 13.-ok vagyunk. Ettől nem lett jobb kedvünk. Bezzeg amikor már élesben ment a verseny, és megtudtuk, hogy a második helyen állunk, mindjárt kiderült az ég. Ezt meg kell tartani! No, nem úgy nézett ki, hogy ez sikerül is. Főleg az élménybeszámoló után. Szegény Fanni! Biztos volt benne, hogy nem leszünk dobogósok. A közös lufiengedés megint jókedvre hangolt minket, bár azt is jelezte, közeledik a kétnapos rendezvény vége. Megnéztünk egy összefoglalót az első nap eseményeiről, és jókat derültünk egymáson.

Várt még ránk az eredményhirdetés! Vili bácsi bízott egy negyedik helyben, mi nem nagyon reménykedtünk. Amikor kiosztották a mindenkinek járó ajándékokat, és minket még mindig nem szólítottak, akkor döbbentünk rá, hogy mégiscsak meglehet az a második hely. Így is lett! Te jó ég! Lesz öröm Sirokban! Készült egy csomó fénykép, és csapatunk új tagját, a 200.000 forintos nyereménytáblát is lencsevégre kaptuk. Remek két napot töltöttünk Alcsiban, jól szórakoztunk, barátokra találtunk, és ez a második hely sem kutya! Hát ezért írtuk azt a címben: Jövőre ide muszáj lesz visszajönni! Köszönjük a rendezőknek, szervezőknek, felkészítőnknek, hogy Alcsiban járhattunk.

Tetszett a cikk? Ossza meg!
 iWiW 
 

  • A+
  • A-
  • P
  • @>
  • |<

Iratkozzon fel!

Iratkozzon fel a BAMA hírlevelére!

Biztonsági kód

Kapcsolódó témák

A cikk küldése e-mailben

X
Cikk címe:
Jövőre muszáj visszajönni - élvezték a döntőt a Ladikosok

Biztonsági kód
A fenti képen látható ellenőrzőkód:

*-al jelzett mezők kitöltése kötelező!

Cikk megosztása a közösségi portálokon

X

Hozzászólások –

eddig 2 hozzászólás érkezett
HOZZÁSZÓLOK
időrend: növekvő | csökkenő
  • 2. Simon Roland 2009. május 29. 13:49

    Én is gratulálok! A tanár úr(Rajnavölgyi Vilmos) már sok éve ér el ilyen sikereket a folyton cserélődő tanítványaival. Most is elég csak visszaolvasni néhány siroki vonatkozású hírt("Eredményesen szerepeltek a siroki általános iskolások a Pesterzsébeti Kulturális Központ országos versenyének, az Olvass velünk! versenynek a döntőjében.", vagy a "A siroki diákok színjátszásban is jeleskedtek."),
    hogy lássuk mekkora munkát fektet diákjai felkészítésébe. Kár hogy kevés az ilyen pedagógus.
    Köszönjük TANÁR ÚR!

  • Jelentem a moderátornak!

    X

    Jövőre muszáj visszajönni - élvezték a döntőt a Ladikosok


    Én is gratulálok! A tanár úr(Rajnavölgyi Vilmos) már sok éve ér el ilyen sikereket a folyton cserélődő tanítványaival. Most is elég csak visszaolvasni néhány siroki vonatkozású hírt("Eredményesen szerepeltek a siroki általános iskolások a Pesterzsébeti Kulturális Központ országos versenyének, az Olvass velünk! versenynek a döntőjében.", vagy a "A siroki diákok színjátszásban is jeleskedtek."),
    hogy lássuk mekkora munkát fektet diákjai felkészítésébe. Kár hogy kevés az ilyen pedagógus.
    Köszönjük TANÁR ÚR!

    Biztonsági kód
    A fenti képen látható ellenőrzőkód:

  • 1. violet 2009. május 28. 12:27

    Gratulálok a CSAPATNAK és a TANÁR ÚRNAK!
    Igazán szép teljesítmény!! Jövőre is hasonló eredményt!!.

  • Jelentem a moderátornak!

    X

    Jövőre muszáj visszajönni - élvezték a döntőt a Ladikosok


    Gratulálok a CSAPATNAK és a TANÁR ÚRNAK!
    Igazán szép teljesítmény!! Jövőre is hasonló eredményt!!.

    Biztonsági kód
    A fenti képen látható ellenőrzőkód:

Hozzászólok a cikkhez

A cikkhez csak bejelentkezett olvasóink szólhatnak hozzá.  Miért kell regisztrálnom? Bejelentkezek | Regisztrálok

Miért kell regisztrálnom?

X
Olvasóink fáradhatatlan aktivitásának köszönhetően az elmúlt évek során a megye meghatározó fórumává váltunk,
ahol cikkeink kapcsán értékes viták, párbeszédek alakultak ki. Ahogy e fórum résztvevőinek száma egyre növekedett,
sajnos a komoly hozzászólások közé egyre gyakrabban keveredtek céltalan, romboló beírások. Ezért éreztük úgy,
hogy eljött az ideje annak, hogy a kommentelés lehetőségét regisztrációhoz kössük, kiszűrve az értelmes fórumozást
zavaró tartalmakat. A regisztrációt ugyanakkor a korábbinál lényegesen egyszerűbbé tettük: elég csak nevet,
fehasználói nevet és emailt megadni. Reméljük olvasóink is úgy gondolják, hogy megéri megtenni ezt az egyszeri és
egyszerű lépést azért, hogy barátságosabb közegben, értelmesebb mederben folytatódhassék a párbeszéd.
(Ha problémája akad a regisztrációval vagy a hozzászólás új módjával, "hozzászólás" tárggyal írjon levelet a heol@heol.hu címre.)
Előző
  • Kos
  • Bika
  • Ikrek
  • Rák
  • Oroszlán
  • Szűz
  • Mérleg
  • Skorpió
  • Nyilas
  • Bak
  • Vízöntő
  • Halak
Következő

Mai horoszkóp

  • A barátság és a munkája során számos kapcsolatot köt. Sikersorozat következik életében. Szívügyek terén boldog, s bizakodó lehet.
  • A Vénusz pozitív hatására dinamikus, magabiztos, és bármilyen vállalkozásban megállja a helyét. Párkapcsolat terén vigyáznia kell, nehogy zűrzavarok keletkezzenek.
  • Sokat dolgozik. Ha fáradtságot érez, figyeljen oda magára, ne várja meg, amíg a kimerültség miatt lelassul. Baráti kapcsolatai és a szerelmi élete kedvezően alakul.
  • Jól kezdődik és jól is végződik a mai nap. Ha kellően odafigyel a pénzügyekre és az otthoni dolgaira, akkor nem kell semmilyen bonyodalomtól tartania.
  • Szorgalmasan és kitartóan dolgozik. Segítséget is kap egy fontos feladathoz. Számítson rá, hogy egész nap hajtania kell.
  • Egy peres ügyben csak veszíthet. Sokkal könnyebben kellene élnie. Családtagjai sokat segítenek abban, hogy lazábban fogja fel a problémákat.
  • Anyagi gondok nehezítik a helyzetét. Semmi sem úgy alakul, ahogyan remélte. Meggyűlhet a baja hanyag és nemtörődöm ügyintézőkkel.
  • Otthoni problémája egész nap gyötri. Tudja, hogy a dolognak minél hamarabb meg kell oldódnia, vagy pedig önnek kell orvosolnia valahogy. Ha nem kapkod, minden...
  • Tanulmányaiban kedvező fordulatra számíthat. Mindent elérhet, csak ki kell nyújtani érte a kezét. Ha vannak kapcsolatai, azt most remekül hasznosíthatja.
  • Bolygója kedvezően áll, s főként szakmai életében segíti. Legyen kezdeményező, ragadja meg a nagyszerű lehetőségeket! Pénzbevételre számíthat.
  • Szerelmi életét a Vénusz befolyásolja. Gyengédség, flört vagy hatalmas szenvedély, most mindegyikben bővelkedhet.
  • Bolygójának, a Jupiternek köszönhetően vidámság és nagyon aktív szakmai élet várható. Jó oka van a bizakodásra. Este lazítson, séta után olvasson egy könnyű...
Kos Bika Ikrek Rák Oroszlán Szűz
Mérleg Skorpió Nyilas Bak Vízöntő Halak

Receptválogatások

Gesztenyés desszertek

A gesztenye az egyik téli kedvencünk. A pürét otthon készíteni kissé macerás, de szerencsére készen is megvehetjük, hogy csudás desszert készüljön belőle!

Etarget hirdetések
Házhoz visszük a híreket!

Rovatok