KÉZILABDA

2021.04.25. 22:16

Az utolsó másodpercben vesztett pontot az Eger

A Gyöngyös végig meccsben maradt a Szegeddel szemben.

Az egri Schmid Péterék (a labdával) egy már megnyert mérkőzést engedtek ki a kezeik közül

Forrás: Heves Megyei Hírlap

Fotó: Lénárt Márton

A férfi NB I. 22. fordulójának mérkőzésein:

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–MOL-PICK SZEGED 27–31 (11–16)

Gyöngyös, Dr. Fejes András Sportcsarnok, zárt kapuk mögött. V: Réti T., Szedmák M.

GYÖNGYÖS: Tóth M. – Gábori 3, MARKEZ 8 (1), Duris 1, Vilovszki, Herceg, Varsandán M. 2. Csere: Merkovszki 1 (kapus), Urbán, Halász L. 1, Papp B., Ubornyák 2, HEGEDÜS M. 8, Gerdán, Gráf 1. Edző: Konkoly Csaba

SZEGED: ALILOVIC – Bombac 3, Källman, Mackovsek 2, BÁNHIDI 6, BODÓ R. 5, M. Stranovsky. Csere: Canellas 1, RADIVIOJEVICS 8 (5), SOSTARIC 5 (1), Rosta M. 1, Zsitnyikov. Edző: Juan Carlos Pastor

Az eredmény alakulása. 6. perc: 0–4, 12. p.: 1–7, 18. p.: 4–10, 24. p.: 10–12, 36. p.: 13–19, 42. p.: 16–22, 48. p.: 19–25, 54. p.: 23–28.

Kiállítások: 4, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 1/1, ill. 8/6.

Konkoly Csaba: – Nem kérdés, hogy jobb csapat a Szeged. Az zavar, hogy a közvélemény általában leírja a szegediek ellenfelet. Igyekeztünk mindent kiadni magunkból, ez egy vállalható mérkőzés volt. Végig meccsben maradtunk, amire büszkék lehetünk.

Juan Carlos Pastor: – A gyöngyösiek nagyon sok fejtörést okoztak már nekünk, ezért is fontos ez a két pont. Az első félidei jó védekezés volt az alapja a sikerünknek, a szünet után már kényelmesebben játszhattunk.

Következik: Csurgói KK–HE-DO B. Braun Gyöngyös, május 8., szombat, 18.00.

Hegedüs Márk (a labdával) számított a gyöngyösiek legjobbjának
Fotó: Czímer Tamás / Heves Megyei Hírlap

SBS-EGER–BUDAKALÁSZ 25–25 (13–11)

Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, zárt kapuk mögött. V: Sándor L., Szikszay Cs.

EGER: BALOGH T. – TÓTH R. 6 (1), Rédei 1, Machác 2, KISS G., Schmid 2, Száva 1. Csere: LEZÁK 6 (3), Kovács M., Szuharev 2, Tóvizi, Holdosi 1, Bernatonis 4, Mándy, Szepesi N. Edző: Tóth Edmond

BUDAKALÁSZ: VÁCZI D. – Varjú 1, Perisics 2, KONCZ 6, ROTIM 6, Radnic, Holpert. Csere: Boros T. (kapus), Tyiskov 1, Prokop 2, NAGY N. 5 (2), Dávid M., Kiss B., Ceranic 2. Edző: Csoknyai István

Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–2, 12. p.: 5–4, 18. p.: 7–7, 24. p.: 12–8, 36. p.: 17–13, 42. p.: 20–18, 48. p.: 20–18, 54. p.: 24–19

Kiállítások: 14, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 4/4, ill. 3/2.

Tóth Edmond: – Önmagunkat vertük meg, még ha egy pontot szereztünk is. Ilyen végjátékot elbukni, több mint elkeserítő. Úgy tűnik amit a sors az első félévben adott, azt most elveszi. Nagyon jól építettük fel a mérkőzést, borzasztóan csalódott vagyok a döntetlen miatt.

Csoknyai István: – Ahogy ez a döntetlen kialakult, a mi szemszögünkből mindenképpen siker. Az elején 1–0-ra vezettünk, majd végig futottunk az eredmény után. Négy-öt gólos hátrányból is sikerült visszajönni. A végén szerencsénk volt.

Következik: SBS-Eger–Orosházi FKSE-Linamar, május 8., szombat, 18.00.

Fotó: Lénárt Márton / Heves Megyei Hírlap