A hevesi nők két másodperccel a vége előtt szerezték a győztes találatot

Szarvas Regina kiválásával elveszítette stabilitását a Hatvani KSZSE női csapata, amely már Dunakeszin is érződött. Ugyanakkor a füzesabonyiak és a hevesiek értékes pontokkal gazdagodtak a női NB II. C-csoportjában.

Forrás: Tóth Balázs/Heves Megyei Hírlap

A női NB II. C-csoportjának 2. fordulójában:

STAVMAT FÜZESABONYI SC–CSÉPE SALGÓTARJÁNI SKC 34–28 (18–14)
Füzesabony, Teleki Blanka Általános Iskola Sportcsarnoka, 125 néző. V.: Losonczi D., Oláh A.
FÜZESABONY: Végh L. –  KRISTON N. 9 (2), Csomós A. 3, LUDVIG-TIETZE K. 5, Nagy Luca 4, TAMÁS-LÁNYI G. 9 (2), Dobos-Kovács V. 4. Csere: Sattmann J., Tóth D. (kapusok), Fenynets K., Dohány V. Edző: Tamás Tamás
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 5–6, 12. p.: 8–9, 18. p.: 11–11, 24. p.: 13–13, 36. p.: 22–15, 42. p.: 25–20, 48. p.: 27–22, 54. p.: 30–25.
KIÁLLÍTÁSOK: 2, ill. 6 perc.
HÉTMÉTERESEK: 5/4, ill. 6/6.
TAMÁS TAMÁS: – Nyögvenyelős játékkal sikerült megszerezni a két pontot. Nyertünk most ez a lényeg.

VS DUNAKESZI–HATVANI KSZSE 33–23 (13–10)
Dunakeszi, Magyarság Sportcsarnok, 100 néző. V: ifj. Rácz L., Ujhelyi B.
HATVAN: Bárány P. – Pomozi 3, Geri Z. 1, Dánffy Dorina 4, Szarvas N. 4, Kránitz 3 (2), Vanda Sz. 1. Cserék: Túri Cs. (kapus) Szendrődi 1, Dánffy Diána 1, Sáfrán 1, Molnár N. 4. Edző: Bárány Zsolt
KIÁLLÍTÁSOK: 4, ill. 4 perc.
HÉTMÉTERESEK: 3/2, ill. 4/2.
BÁRÁNY ZSOLT: – Nagyon fontos mérkőzés lett volna ez a számunkra. Sajnos a korábban megsérült Szarvas Regina kiválásával 6-8 gól esett ki és a csapat elvesztette a stabilitását. Ezt a hiányt még nem tudtuk orvosolni. Kapkodva, tanácstalanul játszottunk. Ziccerek maradtak ki, illetve szétlőttük a kapust. Nagyon nehéz lesz az újratervezés.
KÖVETKEZIK: STAVMAT Füzesabonyi SC–Hatvani KSZSE, szeptember 24., vasárnap, 17.00.

MOGYORÓDI KSK–JUVENTUS PANORÁMA HEVES 27–28 (13–13)
Mogyoród, 50 néző. V.: Mészáros M., dr. Rubint A. K.
HEVES: Juhász A. – VEREB N. 6, Kóczián E. 3, Adácsi L. 9 (5), Adácsi N. 2, Kakuk L., NAGY E. 8. Cserék: KELEMEN G. (kapus), Pásztor V., Steczina P. Edző: Makó Nándor.
KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 10 perc.
HÉTMÉTERESEK: 5/3, ill. 6/5.
MAKÓ NÁNDOR: – Jó védekezéssel, kiváló szélső teljesítményekkel, két másodperccel a végső sípszó előtt szerzett góllal sikerült megérdemelt győzelmet aratni. Nagyon örülünk a két pontnak.
KÖVETKEZIK: VS Dunakeszi–Juventus Panoráma Hevesi SE, szeptember 23., szombat, 16.00.

A női NB II. D-csoportjának 2. fordulójában:

UNGVÁR KC–ESZTERHÁZY SC U21 39–23 (20–11)
Hajdúnánás, 50 néző. V.: Bodnár G., Dohány R.
ESC: Kalcsó L. – Tóth Sz. 4, Losonczi A., Barta Zs., Kiss E. 2, Viszokai 6 (3), Kocsmár O. 3. Csere: Mrkva (kapus), Kun L., Nagy K. 1, Bérczessy S. 1, Nagy Z. 6 (3), Szabó K. Edző: Harsányi Kálmán.
KIÁLLÍTÁSOK: 12, ill. 8 perc.
HÉTMÉTERESEK: 3/3, ill. 8/6.
HARSÁNYI KÁLMÁN: – Daria Kot és Vladislava Slobodian levédekezésével látványosan nem boldogultunk, igaz remek csapattal játszottunk. Adódtak időszakok, amikor a visszarendeződéseinket nagyon szépen meg tudtuk oldani, de összességében kijött a két csapat közti különbség. A lányoknak most sincs okuk szégyenkezni, amit tudtak megtettek. Tanulni vagyunk itt.
KÖVETKEZIK: Mátészalkai MTK–Eszterházy SC U21, szeptember 22., péntek, 17.00.

A férfi NB II. C csoportjának 2. fordulójában:

CSÉPE SALGÓTARJÁNI SKC–FENSTHERM FUTURE FÜZESABONYI SC 36–31 (19–10)
Salgótarján, Városi Sportcsarnok, 200 néző. V.: Major G., Szuromi A.
FÜZESABONY: HALÁSZ R. – Molnár M. 4, Blazsek M. 2, IGÓ Á. 6, Varjú P. 1, HALÁSZ SZ. 5, Szabó P. 1. Csere: JUHÁSZ K. (kapus), ANTAL CS. 3, Bakó B. 1, NAGY B. 7 (2), Orosz L. 1. Edző: Major Attila
KIÁLLÍTÁSOK: 14, ill. 10 perc.
HÉTMÉTERESEK: 1/1, ill. 4/2.
MAJOR ATTILA: – Nem adhatunk egy félidő előnyt ilyen ellenfeleknek. Sajnos nagyon sok hibát vétettünk az első játékrészben, de a második félidő már jobban sikerült.
KÖVETKEZIK: Váci FKA–Fenstherm Future-Füzesabonyi SC, szeptember 23., szombat, 18.00.