Kézilabda

2024.05.01. 20:20

Az utolsó öt percben kivágta a rezet az Eszterházy SC

A sereghajtó szegediek szorongatták az egyetemistákat, de az utolsó öt percben már csak egy csapat volt a pályán.

Heol.hu

Iván Emese (a labdával) hat gólt szerzett

Forrás: Lénárt Márton/Heves Megyei Hírlap

A női NB I/B 27. fordulójának mérkőzésén:

ESZTERHÁZY SC–PC TRADE SZEGEDI NKE 33–30 (14–17)
Eger, Eszterházy-csarnok, 200 néző. V.: Gál L., Ludvig B.
ESC: Kiss-Gadányi 1 – Bernát 2, Iván E. 6, Vass V. 6 (1), Simon A. 2, Babinszky 3, Szentkeressy-Kovács R. 5. Csere: Kozma T. (kapus), Tóth G. 2, Pint L. 2, Zákányi 4 (1), Zsákovics, Losonczi. Edző: Farkas József
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 5–3, 12. p.: 6–6, 18. p.: 9–9, 24. p.: 13–13, 36. p.: 18–19, 42. p.: 22–24, 48. p.: 25–27, 54. p.: 29–29.
KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 8 perc.
HÉTMÉTERESEK: 3/2, ill. 2/1.
Hullámzó mérkőzésen, a hajrában nyújtott eredményesebb játékának köszönhetően nyert az ESC. Az utolsó öt percben 4–0-ás szériával fordított a házigazda egri gárda.
FARKAS JÓZSEF: – Nehéz találkozóra számítottunk, nem a múlt heti eredményekből indultunk ki. Remekül kezdtünk, de megtorpantunk védekezésben, ellenfelünk sokáig vezetett is. Küzdöttünk és nagyon örülök, hogy a végére meg tudtuk fordítani a rutinosabb szegediek elleni mérkőzést. Köszönjük a biztatást, nagyon kellett, hogy átlendüljünk a holtpontokon és győztesen hagyjuk el a pályát.
KÖVETKEZIK: Tempo KSE–Eszterházy SC, május 11., szombat, 18.00.