2024.05.04. 21:52

Csurgón a mérkőzés végére elfogyott a Gyöngyös

Nagy csatában maradt alul Csurgón a HE-DO B. Braun Gyöngyös, amely az utolsó fordulóban a hatodik helyért száll harcba.

A gyöngyösi Ubornyák Dávidékkal nem bántak kesztyűs kézzel

A férfi NB I. 24. fordulójának mérkőzésén:

CSURGÓI KK–HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 27–25 (14–13)
Csurgó, Sótonyi László Sportcsarnok, 600 néző. V.: Nagy F., Túróczy.
CSURGÓ: FÜSTÖS Á. – TUFEGDZSICS 7 (6), Zagar, Vasvári, Gábor M., PAPP T. 6, Bazsó 4. Csere: Holló B. (kapus), Tóth P. 4, Herceg 1, SZEITL E. 2, Gebhardt, Krszmancsics 3, Zobec, Borsos. Edző: Baranyai Norbert
GYÖNGYÖS: TOMICS – Lakosy, Jaros 2, UBORNYÁK 6, HEGEDŰS M. 5, BODOR 4, Varsandán M. 1 (1). Csere: Schmid, Edwards 2 (2), GRÁF M. 4, Jóga N. 1. Edző: Bíró Balázs
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 3–4, 12. p.: 4–7, 18. p.: 7–8, 24. p.: 10–10, 36. p.: 17–15, 42. p.: 19–18, 48 p.: 22–20, 54. p.: 26–21.
KIÁLLÍTÁSOK: 10, ill. 8 perc.
HÉTMÉTERESEK: 7/6, ill. 4/3.
Az ötödik hely megszerzése szempontjából fontos pontokról döntő találkozón tíz perc játékot követően 7–3-ra a vendéggárda következett. A somogyiak azonban hamar egyenlítettek (7–7) és a második félidő közepéig kiegyenlített küzdelem zajlott. Ekkor a Csurgó négygólos előnyre tett szert (22–18), ami a folytatásban már behozhatatlannak bizonyult Ubornyák Dávidék számára. Az utolsó hat percben 4–1-es sorozatot produkált az ezúttal is tíz mezőnyjátékossal szereplő Gyöngyös, de ez már csak a szépítéshez volt elegendő.

BARANYAI NORBERT: – Vért izzadtunk a győzelemért, mindenki érzte a mérkőzés súlyát. Védekezésben olyan taljesítményt nyújtottunk, ami páratlan ebben a szezonban. Ehhez Füstös Ádám kiváló kapusteljesítménnyel járult hozzá. Az 50. percre négygólos előnyt szereztünk, amivel jól sáfárkodtunk a hajrában.
BÍRÓ BALÁZS: – Elfogytunk a végére. Tudtunk, hogy akkor lehetünk meccsben, ha jól védkekezünk. Hullámzó volt a játék, a második félidőben fontos helyzetekben maradtak ki lehetőségek. Kicsit jobb helyzetkihasználással talán meglepetést is okozhattunk volna. Az utolsó fordulóban szeretnénk megszerezni a hatodik helyet.
KÖVETKEZIK: HE-DO B. Braun Gyöngyös–CYEB-Budakalász, május 15., szerda, 18.00.