Labdarúgás

2024.05.15. 15:35

Dr. Vass Géza-kupadöntő: másodszor győztes a Maklár SE csapata

Ma 17 órától a besenyőtelki dr. Vass Géza Sporttelepen a Maklár SE és Lőrinci VSC csapata játszotta a 21. Dr. Vass Géza-kupadöntőt. A győztesnek járó serleget a makláriak hódították el.

Bódi Csaba

A Maklári SE háromgólos sikerrel hódította el a trófeát

Forrás: Huszár Márk /Heves Megyei Hírlap

MAKLÁR SE–LŐRINCI VSC 3–0 (1–0)

Besenyőtelek, dr. Vass Géza Sporttelep, 150 néző. V.: Harnos Csaba (Juhász B., Lovas).

MAKLÁR: Tuza – Noszek, Besenyei (Géczi, 92.), Mága (Hajdu, 46.), Baji (Nagy B. J., 80.), Jéger (Derda D., 89.), Vojtekovszki (Szeles, 92.), Koós, Bacsó, Fügedi, Sárosi. Edzők: Sipos Lajos és Csomós János.
LŐRINCI: Áll – Gál, Nyerges, Gohér, Hegedűs, Nagy B. G. (Czakó, 82.), Tari, Oláh Á., Kovács G. (Báti, 60.), Zöldi, Molnár E. J. Edző: Gulyka Zsolt.

GÓL: Sárosi (39., 96.), Vojtekovszki (55.).

Percről percre

6. perc: Tari János került helyzetbe, 8 méteres lövése után a labda a felső lécet és az oldalsó kapufát érintve hagyta el a játékteret
7. perc: Vojtekoszvki Márton lépett el a védőjétől, ám Áll Martin Bence kétszer is hárította a lövésből duplázó csatár kísérletét.
12. perc: Gohér Gergő hazafejelt labdája okozott izgalmat, de Áll Martin Bence higgadtan reagált a helyzetre.
16. perc: Besenyei Richárd remek labdával ugratta ki Vojtekovszki Mártont, akinek 15 méteres lövését lábbal védte az LVSC kapusa.

Nem finomkodtak egymással a csapatok, azonnal egymásnak estek, ami változatos, kemény küzdelmet eredményezett, több helyzettel az első húsz percben.

A Lőrinci VSC csapata
Forrás: Bódi Csaba/Heves Megyei Hírlap

Az előkészített, kivűlről jónak tűnő besenyőtelki pályán ragyogóan napsütéses, ám szeles időben futballoznak a felek, ami olykor rontja a színvonalat.

26. perc: Újra Vojtekovszki vihette a kapura a labdát, majd 16 méterről célba vette a kaput, a labda Áll Martin Bence ölében landolt.

35. perc: Nagy Bence Gergő kiszorított helyzetben, Besenyei Richárd szorításában lőtte el 14 méterről a labdát, amit Tuza Bálint biztosan fogott.

38.perc: VEZET A MAKLÁR! Fügedi jobb oldali szöglete után Sárosi Gábor két méterről fejelt a hálóba, 1–0.

40. perc: Kovács Gergő kapott sárga lapot.

43. perc: Oláh Ádám rövid hazaadására Bacsó Dániel csapott le, ám a 15 méteres lövést Áll Martin Bence magabiztosan hárította.

45+2. perc: VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK. Az első játékrészben a lőrinciek birtokolták többet a labdát, ám a nagyobb gólveszélyt a makláriak futballja jelentette. Helyzetből többet dolgozott ki az MSE, gólt mégis pontrúgásból ért el a gárda.

A Maklár SE csapata

18.04: Kezdődik a második félidő.

A szünetben Mága Tamás helyére Hajdu Zsolt állt be a makláriaknál.

47. perc: Noszek Gábor kapott rúgást a bokájára, lebicegett a pályáról, a maklári cserék elmentek melegíteni.

50. perc: Az öltözőben maradt Mága Tamáshoz hívták a lőrinciek masszőrét, valamint a helyszínen tartózkodó mentőszolgálat munkatársait.

54. perc: ÚJABB GÓL! Jobb oldali szabadrúgást követően a hosszú oldalról Vojtekovszki Márton elé pattant a labda, amit csatár 3 méterről a bal alsó sarokba vágott, 2–0.

56. perc: Kiderült, hogy Mága Tamás agyrázkódást szenvedett, mentőt kell hívni hozzá.

59. perc: Koós Krisztián 12 méterről célozta meg a kaput, a labdát Áll Martin Bence lábbal tisztázta.

60. perc: CSERE: Kovács Gergő helyett Báti Gergő állt be a lőrincieknél.

61. perc: A csere után háromcsatáros játákra állt át a Lőrinci: Gál Szabolcs előrement centerbe, jobb oldalról Nagy Bence Gergő, bal oldalról pedig Hegedűs Norbert segíti a támadójátékot.

62. perc: Bal oldali beadást követően Gál Szabolcs 6 méteres fejese kötött ki Tuza Bálint Zoltán kezében.

Támad a Lőrinci, folyamatosan nyomás alatt tartja a gárda a maklári védelmet, de az MSE állja a sarat.

72. perc: Gohér Gergő 17 méteres szabadrúgás a felső lécről pattant vissza a mezőnybe.

73. perc: SÁRGA LAP: Zöldi Dániel kapta.

77. perc: Gál Szabolcs került ígéretes helyzetbe, de a ballábas lövés elhalt a védőkön.

80. perc: CSERE: Baji Ádámot Nagy Bence János váltotta a makláriaknál.

81. perc: SÁRGA LAP: Vojtekovszki Márton kapta a labda elrúgásáért.

82. perc: CSERE: Nagy Bence Gergő helyett Czakó Kristóf állt be az LVSC-be.

89. perc: CSERE: Jéger Bence helyett Derda Dominik lépett pályára.

90. perc: Legalább 5 perc hosszabbítás következik.

92. perc: KETTŐS CSERE: Szeles Attila Bendegúz és Géczi Dániel lépett a pályára Besenyei Richárd és Vojtekovszki Márton helyére a makláriaknál.

96. perc: ÚJABB GÓL! Sárosi Gábor kapott remek labdát Koós Krisztiántól, amit átemelt a kapuson, beállítva ezzel a 3–0-s végeredményt.

VÉGE A KUPADÖNTŐNEK: a Maklár SE a 2018-as első siker után második alkalommal hódította el a serleget.