2024.05.13. 20:19

FSC: Tamás Tamás a nőket és a férfiakat is győzelemre vezette

Az Eszterházy SC U21-es csapata az utolsó másodpercben lőtt Barta Zsófi-góllal mentett pontot a vendég Mogyoród ellen a női NB II. Északkeleti régiójának alsóházi rájátszásában.

Az egri Soltó Juliannáék (a labdával) idénybeli ötödik pontjukat szerezték

A női NB II. Északkeleti régió alsóházi rájátszásának 6. fordulójában:

ÚJFEHÉRTÓ-KÁLLÓSMEJÉN SZSE–STAVMAT FÜZESABONYI SC 20–32 (10–15)
Újfehértó, Szegedi Károly Sport- és Szabadidőközpont, 52 néző. V.: Harsányi M., Magyar P.
FÜZESABONY: Tóth D. – Czakó G., Tamás-Lányi G. 5 (3), Nagy Luca 4, Ludvig-Tietze K. 2, Bocsi Sz. 5, Dobos-Kovács V.  5. Csere: Nagy Liza 2, Blaskó V. 1, Csomós A. 1, Dohány V. 3, Tamás Cs. 1, Szabó L. 3. Edző: Tamás Tamás
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 3–4, 12. p.: 4–7, 18. p.: 5–9, 24. p.: 6–12, 36. p.: 11–19, 42. p.: 12–24, 48. p.: 13–25, 54. p.: 17–28.
KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 12 perc.
HÉTMÉTERESEK: 6/4, ill. 3/3.
TAMÁS TAMÁS: – Az első félidőben a helyzetkihasználásunk nagyon gyenge volt. Félidőben rendet raktunk a fejekbe és egy új csapat jött ki az öltözőből.
KÖVETKEZIK: DVSC Schaeffler U21–STAVMAT Füzesabonyi SC, május 25., szombat, 18.00.

DVSC SCHAEFFLER U21–JUVENTUS PANORÁMA HEVESI SE 40–31 (16–12)
Debrecen, Hódos Imre Rendezvénycsarnok, 50 néző. V.: Bíró D. M., Gadnai A.
HEVES: Kelemen G. – ADÁCSI N. 4, Kóczián E. 6, Molnár J. 4, Adácsi L. 8, Holló F. 1, Nagy E. 1. Csere: Juhász A. (kapus), Steczina P. 1, Kakuk L. 1, PÁSZTOR V. 3, Varga G. 1, Balázs P. 1, Vámos E., Kiss G. Edző: Makó Nándor
KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 8 perc.
HÉTMÉTERESEK: 3/2, ill. 1/–.
MAKÓ NÁNDOR: – Még nagyobb hittel jóval szorosabb mérkőzést játszhattunk volna, bár azt nem tudom, hogy elég lett volna-e a győzelemhez?! Mindenesetre nem vagyok elégedetlen, mert mindenki játszott és az utolsó két hazai mérkőzésünkön a saját kezünkben maradt a sorsunk.
KÖVETKEZIK: Juventus Panoráma Hevesi SE–Mátészalkai MTK, május 18., szombat, 18.00.

ESZTERHÁZY SC U21–MOGYORÓDI KSK 24–24 (12–12)
Eger, Eszterházy-csarnok, 72 néző. V.: Győr Á., Hadas D.
ESC: Mrkva Z. – Soltó J. 4, Losonczi A. 5, Szabó K. 1, Kiss E. 2, Pálinkás D. 2, Kocsmár O. Csere: Nyikon L. (kapus), Tóth Sz., Viszokai V. 2 (1), Lukács L., Kun L. 4, Nagy K., Barta Zs. 4, Gesztiványi L., Bérczessy S. Edző: Harsányi Kálmán
KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 6 perc.
HÉTMÉTERESEK: 3/1, ill. 4/3.
HARSÁNYI KÁLMÁN: – Ezúttal végig szorosan alakult a találkozó, ahol mind a két csapatnak inkább a védekezés ment jobban. Kiélezett végjátékban eldőlhetett volna erre is és arra is, végül azt hiszem igazságos döntetlen született.
KÖVETKEZIK: Csépe Salgótarjáni SKC–Eszterházy SC U21, május 25., szombat, 16.00.

A férfi NB II. Északkeleti régió alsóházi rájátszásának 8. fordulójában:

FÜZESABONYI SC–BALMAZÚJVÁROSI KK 28–24 (14–14)
Füzesabony, Teleki Blanka Általános Iskola Sportcsarnok, 100 néző V.: Móré T., Pásztor A. J.
FÜZESABONY: Halász R. – Molnár M. 8 (3), Hevér T. 3, Tamás T. 1, Igó Á. 2, Halász Sz. 3, Csapó P. 5 (3). Csere: Szabó Patrik (kapus), Varjú P. 1, Bakó B. 3, Blazsek M. 2. Csapatvezető: Tamás Tamás
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 3–4, 12. p.: 6–7, 18. p.: 9–10, 24. p.: 12–11, 36. p.: 18–14 42. p.: 20–15, 48. p.: 23–18, 54. p.: 25–21.
HÉTMÉTERESEK: 8/6, ill. 4/4.
TAMÁS TAMÁS: – Fiatal, motivált csapat ellen játszottunk. A második félidőben kijött a két csapat közti fizikális külömnbség, ennek köszönhető a győzelmünk.
KÖVETKEZIK: Tiszavasvári SZIKE–Füzesabonyi SC, május 18., szombat, 18.00.

Major igazoltan hiányzott
Major Attila és Borbás Lilla immár férj és feleség. A Füzesabonyi SC NB II.-es férfi csapatának játékos-edzője az elmúlt hétvégén mondta ki a boldogító igent. Távollétében Tamás Tamás vette át a stafétát, aki győzelemre vezette az FSC-t a Balmazújváros ellen.

1. Balmazújváros    10    7    –    3    306–279    14
2. Füzesabony    9    7    –    2    263–225    14
3. DEAC II.    9    5    1    3    256–255    11
4. Kisvárda    9    4    –    5    234–258    8
5. Tiszavasvári    9    2    1    6    258–273    5
6. Veresegyház    8    1    –    7    215–242    1