Kézilabda

2024.05.15. 21:34

QHB-Eger: biztosított az NB I.-es tagság

Szinte napra pontosan egy évvel ezelőtt a PLER-Budapest legyőzésével biztosította be az NB I/B-s bajnoki címét és az ezzel járó élvonalbeli szereplést a QHB-Eger. Május 15. újabb ünnepnap a klub életében, hiszen a Komlón elért döntetlennel a vármegyeszékhelyi gárda meghosszabbította élvonalbeli tagságát.

Sike Károly

Az egriek ősszel is az NB I.-ben szerepelhetnek

Forrás: Lénárt Márton/Heves Megyei Hírlap

A férfi NB I. utolsó, 26. fordulójának mérkőzésén:

CARBONEX-KOMLÓ–QHB-EGER 27–27 (16–15)
Komló, Sportközpont, 1000 néző. V.: Bíró Á., Kiss O.
KOMLÓ: Merkovszki 1 – Urbán 4, Bogdanic 3, Vekic, ROTIM 3, JERKOVIC 4, Menyhárt 4 (2). Csere: Granic (kapus), Váczi M. 3 (2), Szöllősi O. 4, Varga Sz., Ács P. 1, Melnyicsuk. Edző: Marosán György
EGER: Ágoston – Maracskó 2, Nastaj 1, TÓTH K. 5, Zennadi 2, F. Silva 2, SZÁVA 4. Csere: MARCZIKA (kapus), KISS G., Tóvizi, Kavin, Lezák 5 (2), Döme, BOROS B. 6 (3). Edző: Tóth Edmond
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 2–2, 12. p.: 5–6, 18. p.: 10–8, 24. p.: 15–10, 36. p.: 19–18, 42. p.: 23–20, 48. p.: 25–22, 54. p.: 26–24.
KIÁLLÍTÁSOK: 12, ill. 16 perc.
HÉTMÉTERESEK: 7/4, ill. 6/5.
Továbbra is kérdéses, hogy a Fejér B.Á.L. Veszprém mellett melyik együttes int búcsút az élvonalnak. A komlói döntetlennel az egriek kiszálltak a versenyfutásból, a QHB-Eger biztosan a 10. helyen zárja a pontvadászatot. Az alapszakaszból már csak egy mérkőzés maradt: a kiesést jelentősen befolyásoló PLER-Budapest–Csurgó meccset szombat délután rendezik.
Az egriek szempontjából óriási fegyvertény a baranyai döntetlen, hiszen a vendégek 13–8-as, majd 22–18-as állásról is visszakapaszkodtak. Tették mindezt olyan ellenféllel szemben, amely ugyancsak a kiesés rémétől fenyegetett és 1000 fanatikus szurkoló buzdította a lelátón. Két és fél perccel a találkozó vége előtt a vezetést is átvették (26–27) Lezák Áronék, majd Menyhárt Máté révén egyenlítettek a hazaiak, ám az utolsó percben Marczika Barnabás hárította a szlovén jobbátlövő, Tim Jenko Bogdanic lövését.
MAROSÁN GYÖRGY: – Heroikus küzdelemben született döntetlen. A végén látszott igazán, hogy nagyon kevesen vagyunk. Küzdöttünk, otthagytuk a szívünket a pályán. Jogos a szurkolói kritika, vállalom a felelősséget a történtekért. Reméljük, hogy a szombati PLER–Csurgó meccsnek lesz győztese.
TÓTH EDMOND: – Nem kell mondanom, hogy mekkora siker ez nekünk. Nehéz pályán, jó ellenféllel szemben biztosítottuk be a bennmaradásunkat. Kiélezett csatában nüanszok döntöttek. Kétszer is jelentős hátrányból kapaszkodtunk vissza, nagyon büszke vagyok a csapatra!