Betörő lámpájának hitte a meteor fényét - képekkel
Mik ezek?
XAzt hittem, betörőt kell fognom – idézi fel vasárnap éjszakai élményét Szaniszló László, Szilvásvárad polgármestere. – Éjfel előtt volt, de még nem aludtam. Hirtelen nappali fényesség lett egy pillanatra a szobában. Azt gondoltam, valaki bevilágított az ablakon. Még az is eszembe jutott, bátor lehet az illető a kutyánk mellett. Gyorsan felugrottam, vágtattam kifelé, de sehol senkit nem láttam. Ekkor egy robbanásszerű durranást hallottam. Arra gyanakodtam, hogy vihar közeledik, a mai világban már ez sem meglepő márciusban.
Másnap a feleségének is elújságolta a polgármester az éjszakai, lidérces élményét. De az asszony csak legyintett, úgy vélte: biztos csak álmodta a párja az egészet. Ez a kétkedés piszkálta fel a férfi önérzetét, s úgy döntött, nyomozásba kezd. Megnézte a polgármesteri hivatal biztonsági kameráinak azon felvételeit, amelyek abban az időszakban készültek, amikor a nagy durranást hallotta. A legnagyobb meglepetésére a kamera is rögzítette több szögből a fényességet. Látható egy fénycsóva is!
Azóta már a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság vezetője, Rétközi Ferenc elmondta: Kassától Záhonyig több településen is észlelhették az ismétlődő fény- és hangjelenségeket, de elsősorban Ózd, Kazincbarcika, Miskolc, Putnok valamint Encs térségéből érkezett ez irányú bejelentés. Ezt a jelenséget észlelhette Szilvásvárad polgármestere is. Az ügyet a katasztrófavédelem szakemberei vizsgálták, s megállapítást nyert: meteorit jelenséget láthattak a térségben élők.
Az Index úgy értesült: a bejelentések alapján túlzottan nagy területen észlelték a jelenséget az emberek ahhoz, hogy meteorhullásról beszéljünk.
Lehetett olyan különleges meteorológiai jelenség is, mint a sarki fény, ám azt nem kíséri zaj. A másik lehetőség az ufójelenség, mivel az ütemesen ismétlődő fény- és hangjelenséget nem lehet megmagyarázni - mondta Kohánka István a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatóhelyettese.
A szlovák hadsereg azonnal reagált az eseményekre: Nem rakéta, repülő, vagy más, ilyen hasonló jellegű dolog volt, a NATO-rendszerébe kötött radarjainkon semmit sem észleltünk - jelentette ki a védelmi minisztérium szóvivője, Vladimír Gemela. Az Aktuality.sk azt is tudni véli, hogy a zuhanó test becsapódott, méghozzá egy magyar lakta szlovák település, Beretke határában. A lap azt írja, hogy a helyi tűzoltók állnak őrt a rejtélyes objektum körül. Ginczei Anna, Beretke polgármestere, azonban úgy nyilatkozott: ha a település határában egy meteoritot őriznének, arról tudnának.
A meteorok többsége 0,1-10 milliméter átmérőjű – lényegesen nagyobbak is előfordulnak -, s már az 1 milliméteres is képes igen nagy fényt teremteni. A nagy sebességgel közeledő meteorok légkörbe lépésekor, a levegőmolekulákkal való ütközések során jelentkezik a fényjelenség.
Különös dolgot tapasztaltak hétfőn délután öt órakor Egerbaktán is. A közvilágítás még nem volt fölkapcsolva, amikor egyik olvasónk egy fényfoltra figyelt föl az égen, amelynek mérete először nőni kezdett, majd csökkenni, s fokozatosan elhalványodott. A hölgy szerint az égi jelenség körülbelül három percig tartott.
- A+
- A-
- P
- @>
- |<
Iratkozzon fel!
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK
Kapcsolódó témák
Képgaléria
A cikk küldése e-mailben
XHozzászólások –
eddig 1 hozzászólás érkezett-
1. mapdesign 2010. március 2. 18:20
Üdv! A jelenséget Vasárnap este Szegeden (Kiskundorozsma közelében) én is észleltem. Este 8 - 9 óra tájt észleltem. A tetőablakomon nem volt lehúzva a roló és hatalmas nagy fényt észleltem, ami 1 másodpercig tartott. (hangot nem észleltem) ... De sokkal gyengébb fénye volt a felvételhez képest.
Jelentem a moderátornak!
XHozzászólok a cikkhez
A cikkhez csak bejelentkezett olvasóink szólhatnak hozzá. Miért kell regisztrálnom? Bejelentkezek | Regisztrálok
Miért kell regisztrálnom?
X- Legfrissebb
- Legolvasottabb
- Legvitatottabb
Kiemelt témák - HEOL.HU
Napi Szavazás | Traffipaxok Heves megyében | A nap képe | Heves Megyei Hírlap hűségkártya | Való Világ 5 | Gyöngyöspata-dosszié | Bűnügyek | Moziműsor | Balesetek | Olcsó receptek | orvosi ügyeletek
Képgalériák
Állásajánlatok
Róluk írtunk legtöbbet
Antal Dóra | Biros Péter | Blaskó Balázs | Csarnó Ákos | dr. Gondos István | dr. Réthy Béla | Faragó László | Gerendás György | Habis László | Hiesz György | Horváth László | Magda Sándor | Nyitrai Zsolt | Rázsi Botond | Sós István | Sós Tamás | Szabó Róbert | Szabó Zsolt | Szécsi Zoltán | Ternyák Csaba
Astronet – A nap gondolata
Semmilyen szél sem kedvező annak, aki nem tudja, melyik kikötőbe tart. Seneca-
A barátság és a munkája során számos kapcsolatot köt. Sikersorozat következik életében. Szívügyek terén boldog, s bizakodó lehet.
-
A Vénusz pozitív hatására dinamikus, magabiztos, és bármilyen vállalkozásban megállja a helyét. Párkapcsolat terén vigyáznia kell, nehogy zűrzavarok keletkezzenek.
-
Sokat dolgozik. Ha fáradtságot érez, figyeljen oda magára, ne várja meg, amíg a kimerültség miatt lelassul. Baráti kapcsolatai és a szerelmi élete kedvezően alakul.
-
Jól kezdődik és jól is végződik a mai nap. Ha kellően odafigyel a pénzügyekre és az otthoni dolgaira, akkor nem kell semmilyen bonyodalomtól tartania.
-
Szorgalmasan és kitartóan dolgozik. Segítséget is kap egy fontos feladathoz. Számítson rá, hogy egész nap hajtania kell.
-
Egy peres ügyben csak veszíthet. Sokkal könnyebben kellene élnie. Családtagjai sokat segítenek abban, hogy lazábban fogja fel a problémákat.
-
Anyagi gondok nehezítik a helyzetét. Semmi sem úgy alakul, ahogyan remélte. Meggyűlhet a baja hanyag és nemtörődöm ügyintézőkkel.
-
Otthoni problémája egész nap gyötri. Tudja, hogy a dolognak minél hamarabb meg kell oldódnia, vagy pedig önnek kell orvosolnia valahogy. Ha nem kapkod, minden...
-
Tanulmányaiban kedvező fordulatra számíthat. Mindent elérhet, csak ki kell nyújtani érte a kezét. Ha vannak kapcsolatai, azt most remekül hasznosíthatja.
-
Bolygója kedvezően áll, s főként szakmai életében segíti. Legyen kezdeményező, ragadja meg a nagyszerű lehetőségeket! Pénzbevételre számíthat.
-
Szerelmi életét a Vénusz befolyásolja. Gyengédség, flört vagy hatalmas szenvedély, most mindegyikben bővelkedhet.
-
Bolygójának, a Jupiternek köszönhetően vidámság és nagyon aktív szakmai élet várható. Jó oka van a bizakodásra. Este lazítson, séta után olvasson egy könnyű...
Ingatlankereső
Receptválogatások
A csirke legjava: csirkemell és csirkecomb
Az egyik legnépszerűbb húsféle: kiadós, gyorsan elkészül, számtalan módon variálható - a magyarostól a diétásig. Válogatásunk csak ízelítő, még rengeteg receptben van csirke a Mindmegettén!









