Eltűnt Madonna: a főtérről lopták el a nehéz szobrot

Mik ezek?
XEllopták a tíz éve Tenk főterét díszítő Madonna-szobrot a napokban - adtuk hírül nemrég. A község lakói azt mondják, amíg állt a műalkotás, természetesnek tartották, hogy van. Most vették csak észre, mennyire hozzájuk nőtt, amióta nincs itt. Kicsit mintha őrizte volna a községet, és most ez a biztonságérzet megszűnt. A tenkieket elkeseríti, ami történt, ugyanakkor felháborítónak tartják és félni kezdtek.
A helyieket, köztük a polgármester asszonyt is megviselték a történtek. Török Margit attól tart, hogy az emberek biztonságérzetét is megingatta az esemény. Eddig ugyanis Tenk azon ritka települések közé tartozott, ahol kifejezetten jó volt a közbiztonság, nem volt bűnözés. Talán ennek is tudható be, hogy polgárőrség már alig-alig működik a faluban.
– Amikor 2000-ben felállítottuk ezt a szobrot, 3 millió 850 ezer forintba került. Akkor nálunk ezért az összegért egy jó minőségű házat lehetett venni. Ma 8–9 millió forintot ér, hiszen egy márvány alapzaton elhelyezett bronz emlékműről van szó. A márványalapot azonban itt hagyták a tolvajok – meséli a település első embere. – Tenk 1947-ben lett önálló, tehát viszonylag fiatal, ezért igyekeztünk olyan hagyományokat bevezetni, amelyek a faluközösség összetartozását is erősítik. Ez a szobor is ilyen volt. Szokássá vált, hogy a házasuló párok a park szomszédságában lévő templomból kijövet egy virágcsokorral „meglátogatták” a Madonnát. Nem is tudom, hogyan tudjuk majd pótolni a hiányát, hiszen az erkölcsi értéke még az anyaginál is nagyobb volt.
A parkban már csak a szobor hűlt helye fogadja az arra járókat. Az alapzaton látszanak a kettétört csavarok. Nem sokkal odébb feltűnő mélyedés van a földben. Ide eshetett a 300 kilós bronzszobor, amikor lefeszítették az alapról. A park szélén, a sövény egy részén ki vannak törve az ágak, le van taposva a növényzet.
– Itt vonszolhatták ki egy kiskocsin a szobrot a park széléig. Amikor a rendőrök ideértek, még jól látszódtak ennek a nyomai. Valószínűleg egy kisteherautóval szállították el. Többen is láttak a faluban egy idegen, fehér furgont akkor éjjel, de senki sem gondolt volna ilyesmire – közli a polgármester. Elmondja, hogy a parkban lévő fémszemetest is kiemelték a földből, de talán, mert egy hatalmas betontömb van az alján, mégsem vitték el.
Az esetről, s a reakciókról további részleteket olvashatnak a Heves Megyei Hírlap szombati számában.
- A+
- A-
- P
- @>
- |<
Iratkozzon fel!
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK
Szavazás eredmény
Mit tenne ön a közbiztonság javítása érdekében?
- Több pénzt adnék a polgárőröknek. 12.5%
- Erősíteném a rendőrséget. 25%
- Szigorítanám a büntetéseket. 62.5%
A cikk küldése e-mailben
XHozzászólások –
eddig 2 hozzászólás érkezett-
2. coocoo 2010. február 28. 15:31
Szégyen, hogy ilyenek megtörténnek, hát hová jutottunk emberek!
Jó lenne már felébredni, és cselekedni, amíg nem késő!!! -
1. mazsi88 2010. február 27. 22:19
Az a csoda, hogy eddig nem vitték el!
Jelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XHozzászólok a cikkhez
A cikkhez csak bejelentkezett olvasóink szólhatnak hozzá. Miért kell regisztrálnom? Bejelentkezek | Regisztrálok
Miért kell regisztrálnom?
X- Legfrissebb
- Legolvasottabb
- Legvitatottabb
Kiemelt témák - HEOL.HU
Napi Szavazás | Szavazzon az Év emberére | A nap képe | Való Világ 5 | Gyöngyöspata-dosszié | Bűnügyek | Moziműsor | Balesetek | Olcsó receptek | orvosi ügyeletek
Képgalériák
Róluk írtunk legtöbbet
Balázs József | Biros Péter | Blaskó Balázs | Bozsik István | Csarnó Ákos | dr. Gondos István | dr. Réthy Béla | Faragó László | Gerendás György | Habis László | Hiesz György | Horváth László | Magda Sándor | Nyitrai Zsolt | Rázsi Botond | Sós István | Sós Tamás | Szabó Róbert | Szabó Zsolt | Ternyák Csaba
Astronet – A nap gondolata
A legtöbb társaság olyan, hogy aki azt a magányosságra cseréli, az jó vásárt csinál. Schopenhauer-
A barátság és a munkája során számos kapcsolatot köt. Sikersorozat következik életében. Szívügyek terén boldog, s bizakodó lehet.
-
A Vénusz pozitív hatására dinamikus, magabiztos, és bármilyen vállalkozásban megállja a helyét. Párkapcsolat terén vigyáznia kell, nehogy zűrzavarok keletkezzenek.
-
Sokat dolgozik. Ha fáradtságot érez, figyeljen oda magára, ne várja meg, amíg a kimerültség miatt lelassul. Baráti kapcsolatai és a szerelmi élete kedvezően alakul.
-
Jól kezdődik és jól is végződik a mai nap. Ha kellően odafigyel a pénzügyekre és az otthoni dolgaira, akkor nem kell semmilyen bonyodalomtól tartania.
-
Szorgalmasan és kitartóan dolgozik. Segítséget is kap egy fontos feladathoz. Számítson rá, hogy egész nap hajtania kell.
-
Egy peres ügyben csak veszíthet. Sokkal könnyebben kellene élnie. Családtagjai sokat segítenek abban, hogy lazábban fogja fel a problémákat.
-
Anyagi gondok nehezítik a helyzetét. Semmi sem úgy alakul, ahogyan remélte. Meggyűlhet a baja hanyag és nemtörődöm ügyintézőkkel.
-
Otthoni problémája egész nap gyötri. Tudja, hogy a dolognak minél hamarabb meg kell oldódnia, vagy pedig önnek kell orvosolnia valahogy. Ha nem kapkod, minden...
-
Tanulmányaiban kedvező fordulatra számíthat. Mindent elérhet, csak ki kell nyújtani érte a kezét. Ha vannak kapcsolatai, azt most remekül hasznosíthatja.
-
Bolygója kedvezően áll, s főként szakmai életében segíti. Legyen kezdeményező, ragadja meg a nagyszerű lehetőségeket! Pénzbevételre számíthat.
-
Szerelmi életét a Vénusz befolyásolja. Gyengédség, flört vagy hatalmas szenvedély, most mindegyikben bővelkedhet.
-
Bolygójának, a Jupiternek köszönhetően vidámság és nagyon aktív szakmai élet várható. Jó oka van a bizakodásra. Este lazítson, séta után olvasson egy könnyű...









