Ami nekünk ínség, a mestereknek jövedelem
Mik ezek?
XHosszú percekig forgatom a kezemben a gyerek télikabátját. Tönkrement a cipzár. A cserére jómagam soha nem vállalkoznék, egy új kabát 10-15 ezer forintnál kezdődik. A tél vége még messze van. Kapom a telefont. Végighívom a rutinosabb barátnőket. Kiderül: mindenkinek a noteszében, vagy a telefonjában ott lapulnak a kincset érő telefonszámok: a ruhajavítóé, a suszteré, a táskák „doktoráé.”
Másnap reggel körútra indulunk Egerben fotóriporter kollégámmal. Kis műhelyeket keresünk, ahol ruha-cipőjavítással foglalkoznak. Barócsi Ildikó, az egyik ilyen üzlet tulajdonosa azt meséli, hogy nyolc éve nyitotta meg a kis családi üzletet. Mivel eredetileg varrónőnek tanult, úgy gondolta, szerencsét próbál. A családtagok hitték is, meg nem is, hogy a ruhajavításból meg lehet élni. Ildikó bebizonyította: ha meggazdagodni nem is, de szerény jövedelmet mindenképp elő lehet teremteni e tevékenységgel. Az idő őt igazolta. A válság pedig – ha úgy tetszik – kifejezetten kedvez a hanonló jellegű vállalkozásoknak. Ildikó azt mondja: az utóbbi időben az a legszembetűnőbb változás, hogy a tehetősebb réteg tagjai is egyre gyakrabban nyitnak be az üzletbe. A régi ruhát méretre szűkíttetik, vagy betoldatnak az anyagba, a nadrág ülepét befoltoztatják, kicseréltetik a zipzárt, a szoknyákat, pantallókat felhajtatják, leengedtetik.
Kacsó Sándor kétszer két méteres egri, belvárosi javítóműhelyében évszaktól függetlenül egymásnak adják a vevők a kilincset. – Két óra múlva kész... – jegyzi meg egy betérő hölgynek, aki csizmát hozott sarkaltatni. Az 57 éves cipészmester szerint a jó minőségű cipőt mindig is megbecsülték az emberek. Manapság pedig százszor is meggondolják, hogy újat vegyenek, vagy megjavíttassák a régit. Tény: egy rendes, jól ápolt bőrlábbeli évekig használható. Egy új sarok, egy javított talp pillanatok alatt elkészül, és takarékosabb megoldás, mint új cipőt venni.
Bővebben a Heves Megyei Hírlap keddi (01. 31.) számában
- A+
- A-
- P
- @>
- |<
Iratkozzon fel!
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK
Kapcsolódó témák
Szavazás eredmény
Új terméket vesz, vagy javíttatja cipőjét, ruháját?
- Újra már rég nem telik. 28.58%
- Ragaszkodom az új holmihoz. 28.58%
- Javíttatnék, de kevés a mester. 42.86%
A cikk küldése e-mailben
XHozzászólások –
eddig 1 hozzászólás érkezett-
1. trafóház 2012. január 31. 21:04
Azonnal vezessék be a 80%-os egykulcsos adót bruttó 150-ezer jövedelem alatt!Akkor lenne csak spórolás igazán!
A mi történik egy etióppal,ha lenyel egy meggymagot, így hangzik majd helyesen: mi történik egy Magyarral,ha.......?
Gondolom a nemmegszorítók jót röhögnek majd rajta.........ha megérik.
Jelentem a moderátornak!
XHozzászólok a cikkhez
A cikkhez csak bejelentkezett olvasóink szólhatnak hozzá. Miért kell regisztrálnom? Bejelentkezek | Regisztrálok
Miért kell regisztrálnom?
X- Legfrissebb
- Legolvasottabb
- Legvitatottabb
Kiemelt témák - HEOL.HU
Napi Szavazás | Traffipaxok Heves megyében | A nap képe | Heves Megyei Hírlap hűségkártya | Való Világ 5 | Gyöngyöspata-dosszié | Bűnügyek | Moziműsor | Balesetek | Olcsó receptek | orvosi ügyeletek
Képgalériák
Állásajánlatok
Róluk írtunk legtöbbet
Antal Dóra | Biros Péter | Blaskó Balázs | Csarnó Ákos | dr. Gondos István | dr. Réthy Béla | Faragó László | Gerendás György | Habis László | Hiesz György | Horváth László | Magda Sándor | Nyitrai Zsolt | Rázsi Botond | Sós István | Sós Tamás | Szabó Róbert | Szabó Zsolt | Szécsi Zoltán | Ternyák Csaba
Astronet – A nap gondolata
Semmilyen szél sem kedvező annak, aki nem tudja, melyik kikötőbe tart. Seneca-
A barátság és a munkája során számos kapcsolatot köt. Sikersorozat következik életében. Szívügyek terén boldog, s bizakodó lehet.
-
A Vénusz pozitív hatására dinamikus, magabiztos, és bármilyen vállalkozásban megállja a helyét. Párkapcsolat terén vigyáznia kell, nehogy zűrzavarok keletkezzenek.
-
Sokat dolgozik. Ha fáradtságot érez, figyeljen oda magára, ne várja meg, amíg a kimerültség miatt lelassul. Baráti kapcsolatai és a szerelmi élete kedvezően alakul.
-
Jól kezdődik és jól is végződik a mai nap. Ha kellően odafigyel a pénzügyekre és az otthoni dolgaira, akkor nem kell semmilyen bonyodalomtól tartania.
-
Szorgalmasan és kitartóan dolgozik. Segítséget is kap egy fontos feladathoz. Számítson rá, hogy egész nap hajtania kell.
-
Egy peres ügyben csak veszíthet. Sokkal könnyebben kellene élnie. Családtagjai sokat segítenek abban, hogy lazábban fogja fel a problémákat.
-
Anyagi gondok nehezítik a helyzetét. Semmi sem úgy alakul, ahogyan remélte. Meggyűlhet a baja hanyag és nemtörődöm ügyintézőkkel.
-
Otthoni problémája egész nap gyötri. Tudja, hogy a dolognak minél hamarabb meg kell oldódnia, vagy pedig önnek kell orvosolnia valahogy. Ha nem kapkod, minden...
-
Tanulmányaiban kedvező fordulatra számíthat. Mindent elérhet, csak ki kell nyújtani érte a kezét. Ha vannak kapcsolatai, azt most remekül hasznosíthatja.
-
Bolygója kedvezően áll, s főként szakmai életében segíti. Legyen kezdeményező, ragadja meg a nagyszerű lehetőségeket! Pénzbevételre számíthat.
-
Szerelmi életét a Vénusz befolyásolja. Gyengédség, flört vagy hatalmas szenvedély, most mindegyikben bővelkedhet.
-
Bolygójának, a Jupiternek köszönhetően vidámság és nagyon aktív szakmai élet várható. Jó oka van a bizakodásra. Este lazítson, séta után olvasson egy könnyű...
Ingatlankereső
Receptválogatások
Epres receptek tengere
Legkedvesebb desszert, gyerekek kedvence, egy-egy szem mennynek eledele. Lelsz vele ezer receptet e helyt, meleget, jegeset!









