Fakanálra cseréli a színpadot a népszerű színésznő

2010. július 18. 09:41 P. A.
Eger | Nádasy Erika szeret főzni. Ezt persze sokan tudják, a színésznő azonban most saját konyhájába invitál vendégeket egy jó vacsorára és egy kis színházi élményre.

Mik ezek?

X
A sorban látható gombokkal a webes közösségi hálózatokon - iWiW, Facebook - fejezheted ki egy kattintással tetszésedet vagy
oszthatod meg a cikkel kapcsolatos véleményedet ismerőseiddel.

"Tetszik" / "Like" gomb. Ezzel a gombbal a Facebookon fejezheted ki tetszésedet a cikkel kapcsolatban - üzenőfaladon
egyszerűen csak annyi jelenik meg, hogy kedveled ezt a cikket. Ha most éppen be vagy jelentkezve a Facebookra, akkor azt is
látod, hogy ismerőseid közül valakinek tetszett-e már ez az írás. Ha nem vagy bejelentkezve, a gomb megnyomása után ezt
egyszerűen megteheted. (Ez a gomb tényleg csak egy szimpla tetszésnyilvánítás - ha a cikkel kapcsolatban egyből véleményt is
megosztanál, akkor használd a cikk alatti szürke hátterű sorban található "Facebook" feliratot.)

"Megosztás az iWiW-en" gomb. Ezzel a gombbal a legnépszerűbb magyar közösségi oldalon, az iWiW-en tudsz tartalmat
megosztani. A felugró ablakban beírhatod véleményedet is, és ha épp nem vagy bejelentkezve, egyben azt is megteheted.

Nádasy Erika, a Domján Edit- és Príma-díjas színésznő újabban nem látható nyári színházi játékokban Egerben. Helyette ismét főz. Csinált ő már ilyet: egyszer, ahogy fogalmaz, „sértődöttségből” szakácsnak állt.
– Méltánytalannak éreztem a helyzetem, és azt mondtam: akkor megyek. Két éve szakácsvizsgát tettem, így átballagtam a szomszéd utcába, hogy ne kelljen messzire cuccolni – meséli nevetve. – Áprilistól októberig beosztott szakácsként dolgoztam délelőttönként. Aztán ősszel már délutánonként újra színésznő voltam, mert próbáltuk az Iván, a rettentőt. Végül megegyeztünk az igazgatómmal, és maradtam.

  Nádasy Erika egerszalóki konyhájában is éppoly sikeres, mint a színpadon. Minderről bárki megbizonyosodhat a helyszínen. Fotó: Gál Gábor Nádasy Erika egerszalóki konyhájában is éppoly sikeres, mint a színpadon. Minderről bárki megbizonyosodhat a helyszínen. Fotó: Gál Gábor

A főzés és a vendéglátás azonban, mint szerelem, megmaradt. A művésznő pár éve Egerszalókon szeretett volna éttermet nyitni. Beszerezte az engedélyeket, de a gazdasági válság közbeszólt. Tavaly aztán hozzájutott egy ingatlanhoz, ami alkalmas arra, hogy vendégházként is üzemeljen. Az épület aljában pedig volt egy fáskamra, ami adta magát, hogy gyönyörű konyha legyen belőle. Most pedig, hogy a Príma-díj is ott pompázik, végképp mondhatjuk: a Nádasy Erikának príma konyhája van otthon.

– Megépült a konyha, s a falusi vendégasztal keretében fogadhattam az éhes közönséget. Azonban nem nagyon volt rá se igény, se kereslet. De mindig érdeklődtek, tudok-e valami programot, hová lehet elmenni. Arra jutottam: ha már ott a hely és főzök, egy minimál színházat is létre lehetne hozni. Sok barátom segített benne, többnyire barátságból jönnek. Augusztus 22-ig kialakult egy rendes műsorterv szerdától szombatig minden estére – mondja. – Nem hakniról van szó, hiszen a naptárban például Villon-est is szerepel. Sőt, ha minden jól alakul, komolyzenei koncertek helyszíne is lesz az OtthonKonyha.

A cikk a hirdetés után folytatódik

A színésznő persze nem egyedül akarta kitalálni a langyos vizet. A fővárosban is működik már egy Lakásétterem elnevezésű intézmény, ahol egy fiatal csapat főz, akiknek nincs pénzük arra, hogy egy éttermet üzemeltessenek. Az egerszalóki vendéglő előtti tér pedig egy szállóvendég ötlete alapján alkalmasnak találtatott – a soproni Kocsmaszínház mintájára – előadások megrendezésére is. A programokhoz pedig finom vacsora is jár: egy Piaf-esthez például igazi francia menüt ígér a házigazda.

Nádasi Erika receptje egy pompás reggelire

Mivel úgyis itt a cukkíni-szezon, villámgyorsan elkészíthető egy nem mindennapi, de remek reggeli. A cukkínit olívaolajban megsütjük, amíg szép színes lesz. Gyorsnak kell lenni, ha nem akarjuk, hogy odaégjen. Kis sóval és fehér borssal meghintjük, s a tetejére jó sok reszelt sajtot szórunk. A legjobb a parmezán. A végeredmény még az eleinte kétkedőket is biztosan meggyőzi.

Sokaknak persze furcsa, hogy az idei évad közönségdíjas színésznője a színpad helyett a fakanalat választja. Hogy feladná-e a színházat a főzésért? Kis szünet után meglepő választ ad:
– Jelen pillanatban igen. Nem látom a kihívást. Sok önálló estet csináltam, a Camille-jal megkaptam a legjobb előadás megosztott díját. Nem mondhatom, hogy megbuktam volna. Jelentkeztem a legutóbbi monodráma-fesztiválra is, mert tudtam, hogy Egerben nem készül senki. Vittem három ötletet rendezőstül-mindenestül. Azt a választ kaptam, gondolkodjunk rajta. Telt-múlt az idő, nem szóltak hozzám, aztán amikor rákérdeztem, azt mondták, nem egyeztünk meg konkrétumban, és már megvan a program. Nélkülem. Azt mondtam, jó, köszönöm szépen, viszontlátásra. Persze pusztán a vendéglőben nem lennék örökre boldog. Nem erre tettem fel az életem. Sokkal többet nyom a latban a keserűségnél, hogy mennyi mindent feláldoztam a színházért. Ha szükség van rám, szólnak, ha pedig nincs, akkor nem nyomaszt az, hogy hadd kerüljek már a színpadra. A vendégházzal megtehetem, hogy várjak a feladatra. Vagy magamnak csináljak újakat.

Tetszett a cikk? Ossza meg!
 iWiW 
 

  • A+
  • A-
  • P
  • @>
  • |<

Iratkozzon fel!

Iratkozzon fel a BAMA hírlevelére!

Biztonsági kód

Kapcsolódó témák

A cikk küldése e-mailben

X
Cikk címe:
Fakanálra cseréli a színpadot a népszerű színésznő

Biztonsági kód
A fenti képen látható ellenőrzőkód:

*-al jelzett mezők kitöltése kötelező!

Cikk megosztása a közösségi portálokon

X

Hozzászólások –

eddig 0 hozzászólás érkezett
HOZZÁSZÓLOK

Hozzászólok a cikkhez

A cikkhez csak bejelentkezett olvasóink szólhatnak hozzá.  Miért kell regisztrálnom? Bejelentkezek | Regisztrálok

Miért kell regisztrálnom?

X
Olvasóink fáradhatatlan aktivitásának köszönhetően az elmúlt évek során a megye meghatározó fórumává váltunk,
ahol cikkeink kapcsán értékes viták, párbeszédek alakultak ki. Ahogy e fórum résztvevőinek száma egyre növekedett,
sajnos a komoly hozzászólások közé egyre gyakrabban keveredtek céltalan, romboló beírások. Ezért éreztük úgy,
hogy eljött az ideje annak, hogy a kommentelés lehetőségét regisztrációhoz kössük, kiszűrve az értelmes fórumozást
zavaró tartalmakat. A regisztrációt ugyanakkor a korábbinál lényegesen egyszerűbbé tettük: elég csak nevet,
fehasználói nevet és emailt megadni. Reméljük olvasóink is úgy gondolják, hogy megéri megtenni ezt az egyszeri és
egyszerű lépést azért, hogy barátságosabb közegben, értelmesebb mederben folytatódhassék a párbeszéd.
(Ha problémája akad a regisztrációval vagy a hozzászólás új módjával, "hozzászólás" tárggyal írjon levelet a heol@heol.hu címre.)
Előző
  • Kos
  • Bika
  • Ikrek
  • Rák
  • Oroszlán
  • Szűz
  • Mérleg
  • Skorpió
  • Nyilas
  • Bak
  • Vízöntő
  • Halak
Következő

Mai horoszkóp

  • A barátság és a munkája során számos kapcsolatot köt. Sikersorozat következik életében. Szívügyek terén boldog, s bizakodó lehet.
  • A Vénusz pozitív hatására dinamikus, magabiztos, és bármilyen vállalkozásban megállja a helyét. Párkapcsolat terén vigyáznia kell, nehogy zűrzavarok keletkezzenek.
  • Sokat dolgozik. Ha fáradtságot érez, figyeljen oda magára, ne várja meg, amíg a kimerültség miatt lelassul. Baráti kapcsolatai és a szerelmi élete kedvezően alakul.
  • Jól kezdődik és jól is végződik a mai nap. Ha kellően odafigyel a pénzügyekre és az otthoni dolgaira, akkor nem kell semmilyen bonyodalomtól tartania.
  • Szorgalmasan és kitartóan dolgozik. Segítséget is kap egy fontos feladathoz. Számítson rá, hogy egész nap hajtania kell.
  • Egy peres ügyben csak veszíthet. Sokkal könnyebben kellene élnie. Családtagjai sokat segítenek abban, hogy lazábban fogja fel a problémákat.
  • Anyagi gondok nehezítik a helyzetét. Semmi sem úgy alakul, ahogyan remélte. Meggyűlhet a baja hanyag és nemtörődöm ügyintézőkkel.
  • Otthoni problémája egész nap gyötri. Tudja, hogy a dolognak minél hamarabb meg kell oldódnia, vagy pedig önnek kell orvosolnia valahogy. Ha nem kapkod, minden...
  • Tanulmányaiban kedvező fordulatra számíthat. Mindent elérhet, csak ki kell nyújtani érte a kezét. Ha vannak kapcsolatai, azt most remekül hasznosíthatja.
  • Bolygója kedvezően áll, s főként szakmai életében segíti. Legyen kezdeményező, ragadja meg a nagyszerű lehetőségeket! Pénzbevételre számíthat.
  • Szerelmi életét a Vénusz befolyásolja. Gyengédség, flört vagy hatalmas szenvedély, most mindegyikben bővelkedhet.
  • Bolygójának, a Jupiternek köszönhetően vidámság és nagyon aktív szakmai élet várható. Jó oka van a bizakodásra. Este lazítson, séta után olvasson egy könnyű...
Kos Bika Ikrek Rák Oroszlán Szűz
Mérleg Skorpió Nyilas Bak Vízöntő Halak

Receptválogatások

Forró és tartalmas téli levesek

A hidegben áldás egy tányér gazdag leves. Téli leveseink közül válogattuk a legfinomabbakat!

Etarget hirdetések
Házhoz visszük a híreket!

Rovatok