Kétgólos gyirmóti győzelem Egerben

2012. július 14. 13:31 Bódi Csaba
LABDARÚGÁS, EGER | Hatodik felkészülési mérkőzését játszotta az Egri FC NB I-es labdarúgó-csapata. Az egri találkozón kétgólos gyirmóti győzelem született.

Mik ezek?

X
A sorban látható gombokkal a webes közösségi hálózatokon - Facebook - fejezheted ki egy kattintással tetszésedet vagy
oszthatod meg a cikkel kapcsolatos véleményedet ismerőseiddel.

"Tetszik" / "Like" gomb. Ezzel a gombbal a Facebookon fejezheted ki tetszésedet a cikkel kapcsolatban - üzenőfaladon
egyszerűen csak annyi jelenik meg, hogy kedveled ezt a cikket. Ha most éppen be vagy jelentkezve a Facebookra, akkor azt is
látod, hogy ismerőseid közül valakinek tetszett-e már ez az írás. Ha nem vagy bejelentkezve, a gomb megnyomása után ezt
egyszerűen megteheted. (Ez a gomb tényleg csak egy szimpla tetszésnyilvánítás - ha a cikkel kapcsolatban egyből véleményt is
megosztanál, akkor használd a cikk alatti szürke hátterű sorban található "Facebook" feliratot.)

A felugró ablakban beírhatod véleményedet is, és ha épp nem vagy bejelentkezve, egyben azt is megteheted.

Egri FC–Gyirmót FC 1–3 (0–1)
Eger, Szentmarjay-stadion, 200 néző. V.: Varga László (Kelemen A., Berényi Á.).
EGER: Juraj (Sztankó, a szünetben) – Preklet, Homola (Knakal, a szünetben), Ognejovic (Katona A., a szünetben), Hamouz – Koós (Tanq, 71.), Stanislaw, Pavicsevics, Dobrics – Hrisztov (Pavlov, 71.), Pisanjuk (Németh N., 77.).
GYIRMÓT: Holczer (Kolozsvári, 76.) – Csizmadia (Hajba, 77.), Balog Z. (Kardos, 60.), Gévay, Nagy G. (Varga L., 76.) – Regedei (Fitos, 60.), Magasföldi (Cseri, 60.), Lázár P. (Horváth R., 76.), Illés Gy. (Erős G., 60.) – Oross, Laki (Nagy L., 60.).
Gólszerzők: Oross (0-1) a 20. - 11-esből, Nagy L. (0-2) a 67., Tanq (1-2) a 84., Fitos (1-3) a 85. percben.
Sárga lap: Cs. Pavicsevics (18.), Balog Z. (75.).

Nyári felkészülése során a Szentmarjay-stadionban először lépett pályára az Egri FC, amely előzőleg szlovákiai tornán vett részt, majd Pétervásárán játszotta edzőmeccseit. A létesítmény lelátóján a mérkőzés alatt is zajlott a felújítás, így a nézők nem is foglalhattak helyet a megszokott tribünön.

A hazai klubnál nemcsak a keret, de a vezetés megerősítése is zajlik, ennek eredményeként Tóth Dénes klubmenedzserként dolgozik az egyletért. A szakember edzőként Hatvanban is ténykedett, az utóbbi 12 évben pedig a Szolnoki MÁV FC klubigazgatójaként irányított. Marketingesként Szabó András (alias Zsuzsi) kapcsolódott be az EFC életébe.

Mezfogó kézfogó. Igor Pisanjuk (balra) és Regedei Csaba FOTÓ: ÖTVÖS IMRE Mezfogó kézfogó. Igor Pisanjuk (balra) és Regedei Csaba FOTÓ: ÖTVÖS IMRE

Regedei és Hamouz adok-kapok vezette be a mérkőzést, ám mielőtt durvaságba ment volna át a párharc elkezdtek a játékkal foglalkozni a csapatok. Egy nappal a ceglédi mérkőzést (1-1) követően teljesen más összeállításban küldte pályára csapatát Simon Antal. Az első helyzetet a 14. percben jegyezhettük fel, amikor Regedei jobb oldali beadása után Illés lőtt, de Juraj védte a jobb sarok felé tartó labdát. A 18. percben Csedomir Pavicsevics sárga lapos megmozdulása jelentett eseményt, a szerb középpályás Laki lerántásáért kapott színes cédulát. A 20. percben szép akciót dolgozott ki a Gyirmót, melynek során Csizmadia ívelt Oross elé, aki Lakinak készített le a labdát. A csatárt azonban Homola buktatta Lakit a 16-oson belül, amiért jogos büntető járt. A 11-est Oross jobbal a bal sarokba lőtte (0-1). Az első félórában a labdát többet birtokló vendégekkel szemben az félidő végére fölénybe kerültek a hazaiak. Ennek a 34. percben helyzet lett az eredménye. A nagyon aktív Hamouz a bal oldalon két védőt csapott be egy csellel, jól adott Hrisztov elé, aki 13 méterről estében Holczer kezébe gurított. Ettől többre már nem futotta az első 45 percben.

A szünetben három cserét hajtott végre az Egri FC: Sztankó, Katona és Knakal lépett a pályára Juraj, Homola és Ognejovic helyére.
A megszokott egri védelem jól állta a sarat, Sztankónak először az 59. percben kellett nagyot védeni, amikor Regedei 14 méterről vette célba a kaput. Ezt azonban Pavicsevics kapu fölé szálló bombája előzte meg, az addig legszebb megmozdulás pedig Dobrics nevéhez fűződött, aki Preklet jobb oldali beadását követően 10 méterről a kapufára fejelte a labdát. A felső lécet Hrisztov is eltalálta a 63. percben, míg a csereként beállt Nagy László Oross passza után a kapuba is betalált, kettőre növelve a Gyirmót előnyét (0-2). A mindkét oldalon cserékkel frissített csapatok az utolsó negyedórában két góllal szórakoztatták a nézőket. A 84. perc Tanq nyúlt ki a védők közül és emelt a kapuba 15 méterről (1-2), majd a 85. percben Fitos talált 4 méterről Sztankó hálójába (1-3), kialakítva ezzel a végeredményt.