Seydi szertefoszlatta az egri álmokat

2012. augusztus 11. 20:57 Bódi Csaba
Labdarúgás | A 46. percben kapott góllal veszített Diósgyőrben az Egri FC labdarúgó-csapata az OTP Bank Liga 3. fordulójában.

Mik ezek?

X
A sorban látható gombokkal a webes közösségi hálózatokon - Facebook - fejezheted ki egy kattintással tetszésedet vagy
oszthatod meg a cikkel kapcsolatos véleményedet ismerőseiddel.

"Tetszik" / "Like" gomb. Ezzel a gombbal a Facebookon fejezheted ki tetszésedet a cikkel kapcsolatban - üzenőfaladon
egyszerűen csak annyi jelenik meg, hogy kedveled ezt a cikket. Ha most éppen be vagy jelentkezve a Facebookra, akkor azt is
látod, hogy ismerőseid közül valakinek tetszett-e már ez az írás. Ha nem vagy bejelentkezve, a gomb megnyomása után ezt
egyszerűen megteheted. (Ez a gomb tényleg csak egy szimpla tetszésnyilvánítás - ha a cikkel kapcsolatban egyből véleményt is
megosztanál, akkor használd a cikk alatti szürke hátterű sorban található "Facebook" feliratot.)

A felugró ablakban beírhatod véleményedet is, és ha épp nem vagy bejelentkezve, egyben azt is megteheted.

Diósgyőri VTK – Egri FC 1–0 (0–0)
Diósgyőr, 7000 néző. V.: Böcskei Balázs (Farkas B., Horváth R.).
DVTK: Ribánszki – Vági, Gal, Hanek, Gohér – Elek Á. (Gallardo, 75.), Abdouraman – Gosztonyi, Tisza (Fernando, 66.), Luque – Seydi (Bacsa, 82.). Vezetőedző: Sisa Tibor.
EGER: Sztankó – Preklet, Kovács G., Katona A., Hamouz – Balog Zs. (Albert Á., 79.), Cs. Pavicsevics – Koós (Farkas Á., 63.), Dobrics, Piller (Pavlov, 57.) – Pisanjuk. Vezetőedző: Simon Antal.
Gólszerző: Seydi (46.).
Sárga lap: Cs. Pavicsevics és Tisza az 53., Abdouraman a 64., Kovács G. 86. percben.

Ég és föld! Mármint a különbség az Illovszky-stadionban tapasztalt hangulat és a diósgyőri aréna miliője között – állapíthatták meg mindazok, akik ellátogattak az egriek legutóbb két mérkőzésére. A Fáy utcai kényszerű albérlet után Borsodban valódi futballvarázs fogadta az EFC-t, ahol minden percet élvez játékos, edző, és néző.

A nyerőembernek Seydi (piros mezben) számított  FOTÓ: ÉSZAK-MAGYARORSZÁG A nyerőembernek Seydi (piros mezben) számított FOTÓ: ÉSZAK-MAGYARORSZÁG

A két egylet egymás elleni történetében utoljára 41 éve akadt erre példa. A hosszú böjtöt követő találkozó egyértelmű esélyesének a házigazdák számítottak az újonc gárda ellen. Az egriek részéről szép gesztus vezette be az összecsapást: Balog Zsolt, az EFC csapatkapitánya a játékosok által dedikált labdát ajánlotta fel a gyógyulás érdekében Rakaczki Bencének, a DVTK rákos betegségben szenvedő kapusának. A játékszert Veréb György diósgyőri kapusedző vette át a labdarúgótól.

A fontosabb történések (1. félidő)
7. perc: A Gosztonyi lerántásáért megítélt 18 méteres, bal oldalról elvégzett Tisza szabadrúgás egy méterrel a kapu fölött hagyta el a játékteret.
16. perc: Luque jobb oldali szögletrúgását követően Abdouraman 4 méterről fejelte a labdát a kapu fölé.
21. perc: Elek Á. iramodott meg a saját térfélről, az egriek csak követni tudták, majd a DVTK középpályása Seydihez passzolt, aki elöl Kovács G. és Katona szorításában Hamouz halászta el a labdát a lövés előtt utolsó pillanatban.
41. perc: Koós 21 méterről, ballal vette célba Ribánszki kapuját. A hálóőr a jobb felső sarok elöl tolta szögletre a labdát.
44. perc: Gohér bal oldali nagy bedobása után Seydi csúsztatta tovább, ahol az érkező Gosztonyi érkezett. A 8 méterről megfejelt labdát Sztankó biztos kézzel ölelte magához.

Az első 45 percben egyáltalán nem játszott alárendelt szerepet az Egri FC csapata. A vendégek jól szűrték meg a diósgyőri akciókat, így a házigazdák nem tudtak kibontakozni. A félidő végén „járt” is a fütty a miskolcioaknak, ami persze a látogatók játékának dicsérete.

A fontosabb történések (2. félidő)
46. perc: Vezetést szerzett a DVTK. Luque jobb oldali beadása után Elek emelt Seydi elé, aki fordulásból, 5 méterről, ballal a bal sarokba lőtte a labdát, 1-0.
58. perc: Luque 26 méteres, jobb oldalról elvégzett bal lábas szabadrúgása szállt a kapu fölé.
62. perc: Luque a bal oldalról, mintegy 30 méterről bombázta Sztankó kapujára a labdát, amit az egri hálóőr kiütött.
66. perc: Pisanjuk középről, 22 méterről, jobbal nem sokkal lőtt a kapu fölé.
77. perc: Egy hátrafelé elvégzett szabadrúgást követően Gosztonyi egy csel után, a bal oldalról lőtt, ám a 16 méteres lövést Sztankó fogta.
82. perc: Az eddigi legnagyobb helyzetét hagyta ki az EFC. Történt, hogy Pisanjuk Pavlov elő passzolt, ám a csatárcsere 7 méterről, jobbal a kapu fölé lőtt.
87. perc: Bacsa fejelt Gosztonyi elé, aki egyedül vezethette a labdát a kapura, majd 18 méterről, jobbal a jobb kapufát találta el. A játékszer kipattant elé, majd a játékos ismétlése a védőkben elakadt.
92. perc: Vendégszabadrúgás utáni kontratámadás végén Gallardo adott Luque elé, aki ballal elpörgette a labdát, amely elsuhant a kapu előtt.
Véget ért a mérkőzés, amely idénybeli második vereségét jelentette az egri együttesnek.