Multisport Eb

2022.08.18. 22:29

Halász Bence ezüstérmet nyert kalapácsvetésben

A magyar csapat második érmét szerezte az atlétikai Eb-n Madarász Viktória után.

Az ezüstérmes Halász Bence a kalapácsvetés döntőjében a müncheni multisport Európa-bajnokságon 2022. augusztus 18-án.

Forrás: MTI

Fotó: Koszticsák Szilárd

Halász Bence ezüstérmet nyert kalapácsvetésben a müncheni multisport Európa-bajnokság keretében zajló atlétikai Eb-n csütörtökön.

A vb- és Eb-bronzérmes dobó jól kezdett a döntőben – amely a vihar miatt félórás csúszással kezdődött –, elsőre 78,20 méterig hajította a kalapácsot. Ezzel a nyitó sorozat után a harmadik helyen állt az olimpiai bajnok lengyel Wojciech Nowicki (78,95) és az ukrán Mihajlo Kohan (78,48 m) mögött.

A szakadó esőben Halász 78,26-tal folytatta, Nowicki elsőként került 80 méter fölé (80,90), míg honfitársa, az ötszörös világbajnok Pawel Fajdek második kísérletét is elrontotta.

Halász, aki a júliusi eugene-i világbajnokságon dobta túl először a 80 métert (80,15), harmadikra megjavította egyéni csúcsát és 80,92-vel átvette a vezetést! Nowicki egy centit rátett a 80,90-re és egy centiméterrel állt a magyar kalapácsvető mögött, Fajdek pedig 78,43-mal feljött a negyedik helyre.

A következő körben, amikor már csak az első nyolc maradt versenyben, a tokiói játékokon második norvég Eivind Henriksen 79,45-tel előrelépett harmadiknak. Nowiciki 80,66-tal folytatta, míg Halász kísérlete érvénytelen volt.

Az ötödik sorozatban Nowicki kereken 82 méterrel, a világ idei legjobbjával az élre állt. A szombathelyi versenyző ekkor 78,46-ot dobott, a hatodik körben már nem változott a sorrend.

Halász Bence a magyar csapat második érmét szerezte az atlétikai Eb-n Madarász Viktória után, aki harmadik lett 35 kilométeres gyaloglásban.