2023.03.13. 18:05

Szabó Szebasztián a világ idei harmadik legjobb idejét úszta

A sportoló 22 másodperces időt úszott 50 méter gyorson.

MTI

Szabó Szebasztián a férfi 50 méteres gyorsúszás előfutama előtt a római vizes Európa-bajnokságon a Stadio Del Nuotóban 2022. augusztus 16-án

Forrás: MTI

Fotó: Czeglédi Zsolt

Szabó Szebasztián 22 másodperces idővel, a világ idei harmadik legjobb eredményével ezüstérmet nyert a marseille-i Giant Open versenysorozat első állomásán 50 méteres gyorsúszásban.

A viadal eredményközlője alapján Szabót a 21.87-et úszó Kenzo Simons előzte meg. A szerb származású versenyző 100 méter pillangón is dobogóra állhatott, 52.79 másodperccel lett második a francia Maxime Grousset mögött.

Franciaországban még egy magyar, Jakabos Zsuzsanna ugrott medencébe, ő 200 méter pillangón (2:11.86 perc) ezüst-, 400 méter vegyesen (4:45.22 p) pedig bronzérmet nyert.