Rövidpályás Eb

2017.12.14. 18:14

Bernek Péter első lett 400 vegyesen

Bernek Péter arany-, Gyurta Gergely pedig bronzérmet nyert 400 méter vegyesen csütörtökön a koppenhágai rövidpályás úszó Európa-bajnokság második napján.

Forrás: MTI/EPA

Fotó: Mads Claus Rasmussen

400 méter vegyesen két magyar is rajthoz állt, Bernek Péter – aki szerdán 400 méter gyorson második lett – és Gyurta Gergely. Előbbi hatalmas egyéni csúccsal, eddigi legjobbjánál több mint két másodperccel erősebb idővel, 3:59.47-tel nyert, Gyurta pedig, ugyancsak egyéni rekorddal, 4:03.36 perccel harmadik lett.

A magyarok közül zárásként Kapás Boglárka ugrott medencébe 800 méter gyorson, és végig nagy csatát vívott Sarah Köhlerrel. A szoros küzdelmet végül a német nyerte, a magyar versenyző pedig – bár féltávtól sokáig vezetett kis különbséggel – 8:11.13 perces egyéni csúccsal másodikként csapott célba.

A magyarok két nap után három arany-, két ezüst- és egy bronzéremmel állnak az Eb-n.

Borítókép: Bernek Péter ünnepel, miután megnyerte a koppenhágai rövidpályás úszó Európa-bajnokság férfi 400 méteres vegyestúszásának döntőjét 2017. december 14-én.