Rövidpályás Eb

2017.12.14. 18:03

Hosszú Katinka ismét aranyat úszott

Hosszú Katinka címét megvédve aranyérmet nyert 100 méter háton csütörtökön a koppenhágai rövidpályás úszó Európa-bajnokság második napján.

Forrás: MTI/EPA

Fotó: Claus Bech

Hosszú Katinka a második elsőségét gyűjtötte be azzal, hogy 100 méter háton megvédte címét.

Katka a második legjobb idővel került a fináléba, így az ötös pályán indulhatott.

A holland Kira Toussainté volt a négyes pálya, mert 8 századmásodperccel jobb időt úszott az elődöntők során.

Hosszú jó rajtot vett, az első fordulónál a második helyen fordult Toussaint mögött, de a magyar világklasszis jól hajrázott és 75-nél már ő volt az élen, a végén pedig simán, fél testhosszal nyert. Hosszú Katinka Európa-bajnok, 55.66-os idővel – olvasható a nemzetisport.hu oldalán.

A 100 vegyes elődöntőjéből 57.64-es (1.), míg Verrasztó Evelyn 59.85-ös (5.) idővel kvalifikálta magát a döntőbe.

„A száz háton az 55.66-nak nagyon-nagyon örülök, nem gondoltam volna, hogy ennyi lesz ebben az úszásban. Húsz perc volt a két szám között, évek óta ezt csinálom, de a száz vegyesen az első ötvenet mégis kicsit lassabban kezdtem a megszokottnál. Azért jó lesz ez holnap, érzem” – mondta a győztes döntője után Hosszú.

Borítókép: Hosszú Katinka a koppenhágai rövidpályás úszó Európa-bajnokságon.