Megcsúszott a jeges úton

2025.01.21. 10:30

Izzasztó fotók: szakadék szélén táncolt egy kisbusz Heves megye határában

A Bükkszentlászló-Bükkszentkereszt településeket összekötő úton történt egy baleset. A jeges úton megcsúszott egy autó és majdnem a fák közé került.

A 2519-es számú út Bükkszentlászló-Bükkszentkereszt településeket összekötő szakaszáról kapott bejelentést egyesületünk hétfőn délután, hogy egy gépjármű a jeges útburkolaton megcsúszott és majdnem a fák közé került. Egyesületünk a mentés idejére az érintett  útszakasz két végpontját lezárta - olvasható a Bükkszentkereszti Polgárőr Egyesület bejegyzésében.

A jeges útburkolaton megcsúszott egy autó, majdnem a fák közé került
A jeges útburkolaton megcsúszott egy autó, majdnem a fák közé került
Forrás: Bükkszentkereszti Polgárőr Egyesület/Facebook

A mentés, köszönhetően a nagy gyakorlattal rendelkező autómentős szakembernek (Kormos Csaba) sikeresen megtörtént. Az esetből könnyen történhetett volna személyi sérüléssel járó baleset! Továbbra is felhívjuk a közlekedők figyelmét, hogy a térségben tapasztalható csapadék és az alacsony külső hőmérséklet miatt a jelzett útszakaszon történő közlekedés kerülendő a jelentkező balesetveszély miatt! Kérjük Bükkszentkereszt település megközelítésére az érdesítéssel, biztonságosan használható 2505-ös számú utat vegyék igénybe a közlekedők! - írják.

Az autómentős szakembernek remekül helyt álltak
Az autómentős szakembernek remekül helyt álltak
Forrás: Bükkszentkereszti Polgárőr Egyesület/Facebook

Heves vármegyére másodfokú riasztást adott ki a Hungaromet. A közutakon közlekedőktől - gyalogosoktól és a volán mögött ülőktől - is fokozott óvatosságra, körültekintésre lehet szükség.


 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a heol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában