Fotókkal, videóval

2025.06.11. 17:26

Ez a sztori egyre durvább: kaputelefonra hajolva szívtak az egri négysávos most kipucolt drogbarlangjánál

A polgármester is jelezte, hogy valami furcsa zajlik a Sertekapu utca környékén. A Vörösmarty utcai dílerhez csapatostul jártak a fogyasztók, míg le nem kapcsolta a DELTA.

Egerben újabb drogdílert kapcsolt le a DELTA! – hívta fel a figyelmet Vágner Ákos polgármester a közösségi oldalán arra a múltheti akcióra, amikor a négysávos melletti járdán pihent meg egy károlyvárosi díler és néhány kuncsaftja. A rendőrség is közzétette, hogyan kapták el a terjesztőt, aki az ablakon át próbált menekülni a Vörösmarty utcai lakásból.

A DELTA fektette ki a dílert a Vörösmarty utcai járdára Forrás: Vágner Ákos Facebook
A DELTA fektette ki a dílert a Vörösmarty utcai járdára Forrás: Vágner Ákos Facebook

– A napokban hivatalos levélben fordultam az Egri Rendőrkapitánysághoz, hogy a Sertekapu és a Tizeshonvéd utcák környékén élők mindennapjait kábult, gyanús alakok keserítik meg. Autót is feltörtek, amelyben kábítószer-használat utáni eszközöket is hagytak. Június 4-én a rendőrség több kábítószer használót és egy 48 éves helyi férfit is lekapcsolt a környéken, aki új, pszichoaktív anyagot árult a városunkban. Amikor a rendőrök megjelentek nála, a férfi kiugrott egy Vörösmarty Mihály úti lakás ablakán – több vásárlójával együtt –, és menekülni próbált. Nem jött össze neki! A rendőrök elfogták és előállították a városi rendőrkapitányságra a dílert és a vásárlóit is. A kábítószer-kereskedő tartózkodási helyén tartott kutatáskor új, pszichoaktív anyagot, mérleget és pénzt is lefoglaltak. Köszönet a hatóságok gyors es eredményes munkájáért! – fűzte hozzá Vágner Ákos.

A DELTA akciót már várták a környékbeliek

Mint ahogy fentebb a polgármester említi, a környékbelieknek már egy ideje szúrták a szemét a gyanús alakok. A Sertekapu és a Rózsa Károly utca lakói is látták, hogy valamiért naponta többször is kisebb csapatok gyülekeztek arrafelé. Egy helybéli elmondta, hogy a 4-6 fős csoportok főként alkonyatkor, késő délután jelentek meg és társaikat várták. Előfordult, hogy fél órát is álldogáltak vagy üldögéltek a környéken, valaki aztán mindig megjelent az alufóliába csavart eufóriával és vagy elfogyasztották, vagy kereket oldottak. Olyan is volt, aki azt látta, hogy hétvégén hajnal 6 órakor egy autóban várakoztak az ittasnak tűnő személyek, majd meglett a pakk és elhajtottak.

– Nemrégiben már volt olyan is, hogy az egyik társasház kaputelefonjára hajolva szívták azt a valamit, először úgy tűnt, mintha beszélnének valakivel. Kristálynak tűnt, de én nem értek hozzá. Nyilván addig senki nem ment oda beütni a kódot, míg ott drogoztak – mesélte olvasónk. A környékbeliek gyanakodtak, hogy lakik egy díler a környéken, a múlt heti rendőrségi akciónak hamar híre ment, sokan megörültek neki, hogy elkapták a terjesztőt.

 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a heol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában