2025.01.18. 08:38
Mutatjuk, mennyi az átlag lakbér Egerben
2024-et drágulással zárta az albérletpiac, ami az idei évben mérsékelt tempóban folytatódhat.

Mérsékelt tempóban folytatódhat a lakbérek emelkedése
Forrás: Berán Dániel/Heol.hu
Drágulással zárta az évet az albérletpiac, idén mérsékelt tempóban folytatódhat a lakbérek emelkedése – írja az ingatlan.com elemzésében. Több hónapig tartó minimális árcsökkenés után irányváltást hozott a december az albérletpiacon. Éves szinten a decemberi bérleti díjak országosan 9,3 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbit – derül ki a KSH-ingatlan.com lakbérindexéhez fűzött elemzésből, amely ismerteti a legfrissebb, januári bérleti díjakat is.
Balogh László, az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője az adatokat kommentálva elmondta, hogy a tavaly év végi drágulás 2025 elején mérsékelt tempóban folytatódhat, mivel az albérletárak már eleve magas szintről futnak neki az idei évnek. A bérleti díjak leginkább a fizetések változásával mozognak együtt, az év eleje pedig fizetésemelési hullámmal indul a munkaerőpiacon.
A vármegyeszékhelyek közül Debrecenben 230 ezer, utána Győrben 200 ezer forintos összeg jellemzi a piacot. Megnéztük az egri árakat is, míg 2024 januárjában 130 ezer volt, addig 2025 januárjában már 150 ezer forint az átlagár.