Csalók!

2025.02.11. 13:48

Sorra csengetnek be a házakba Hevesben, ezzel a trükkel szedik áldozataikat a "szippantós" csalók

Szalai Éva, Ludas polgármestere hívta fel a figyelmet a Tarnamérán és Ludason történt átverésekre. A házaló csalók akár szolgáltató hivatalos emberének, vagy segélyszervezet munkatársának is kiadják magukat.

Házaló csalók járják a környező településeket, hívta fel a figyelmet hétfőn a közösségi oldalán Szalai Éva, Ludas polgármestere.

A házaló csalók is szóba kerülnek a rendőrség bűnmegelőzési fórumain
A házaló csalók is szóba kerülnek a rendőrség bűnmegelőzési fórumain
Forrás:  Czímer Tamás / Heol.hu

– A mai napon Tarnamérán 3 csaló férfi szennyvíztisztítóként adta ki magát, azt állítva, hogy nekik a felülvizsgálat és a szennyvíztisztítás a feladatuk. Nincs ilyen! A "tisztítás után" aránytalanul magas számlát állítanak ki. Továbbá van egy oldal a Facebookon, ahol több vállalkozó kínál különböző szolgáltatásokat. Általában az időseket keresik meg. Kérek mindenkit, hogy írásbeli szerződés nélkül készpénzes kifizetésre senki ne "kössön" szóbeli szerződést, mert itt Ludason is  több olyan személyt tudok, aki az áldozatuk lett. Inkább kérdezzünk a vállalkozó után, átutalással teljesítsük a pénzügyi kifizetést, mint később átverés áldozata legyen valaki – fogalmazott Szalai Éva a Facebook-oldalán.

Közismert, hogy egyre gyakrabban felbukkannak svindlerek, akik átverik az embereket. Jellemzően telefontársaságokra, bankokra hivatkoznak. Portálunkon beszámoltunk arról, hogy már jótékonysági szervezetek nevével is visszaélnek a csalók. A közelmúltban a pétervásárai önkormányzat osztotta meg a Katolikus Karitász - Caritas Hungarica Facebook-oldalának bejegyzését, amelyben felhívták a figyelmet arra, hogy a csalók pénzt kérnek a jótékonysági szervezet nevében

Házaló csalók elleni védekezésről is tájékoztat a rendőrség bűnmegelőzési programja

A Heves Vármegyei Rendőr-főkapitányság a Házhoz megyünk! országos vagyonvédelmi program révén tavaly novemberben Gyöngyöspatán is fórumot tartott a helyieknek az áldozattá válás elkerüléséről. Az eseményen a rendőrség bűnmegelőzési szakemberei kiemelték mindazokat a gyakran ismételt tudnivalókat és magatartásokat, amelyek betartásával sokszor elkerülhető, hogy valaki bűncselekmény áldozatává váljon. 

– Senki ne adjon alkalmi munkát – például favágás, télen hóseprés – idegeneknek, és ne hagyja nyitva a kaput, a lakást még akkor sem, ha a kertben tartózkodik. Ne engedjünk be házaló árusokat, gáz- vagy áramszolgáltató, segélyszervezet emberének, vagy más hivatalos személynek álcázott embereket, bármennyire erőszakosak is. Ezen egyéneknek kérjük az igazolványát, tartsuk kapun kívül őket. Aki például mégis elfogadná egy alkalmi árus ajánlatát, hívja át a szomszédját, vagy beszéljen meg az illetővel egy későbbi időpontot, amíg ellenőrizni tudja őt, illetve a hozzátartozóit értesíteni tudja. Egyedül ne tárgyaljunk idegennel pénzügyeket. Ne vegyük elő a megtakarított pénzünket a jelenlétükben, mert kifigyelhetik, hol tartjuk, és valamilyen trükkel ellophatják. Éjjel a telefonunk legyen kézközelben, hogy segítséget hívhassunk a rendőrség 112-es ingyenes segélyhívó számán – emelték ki a vármegyei rendőr-főkapitányság bűnmegelőzési szakemberei.

A bűnmegelőzési fórumon hangsúlyosan szóba kerültek a telefonos és internetes csalók is, beleértve az unokázósakat és a romantikus csalókat is.

 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a heol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában