2025.04.15. 15:15
Brüsszeli aknamunka: elmaradt az egri kórház 4,5 milliárdos felújítása, felháborodtak a helyiek
Hazánk uniós forrásait visszatartják, több tucat kórház és mentőállomás felújítása emiatt áll. Az egri kórház rendelőintézete is köztük van, a helyiek felháborítónak tartják a helyzetet.
Egerben a Heves Vármegyei Markhot Ferenc Oktatókórház rendelőintézetének felújítása maradt el, Hatvanban pedig egy mentőállomás újult volna meg, ha megérkeznek azok az uniós források, amelyek elapadását a Tisza Párt EP képviselője gyakorlatilag üdvözölte.

Forrás: Berán Dániel/heol.hu
Kollár Kinga EP képviselő ezt mondta a jogállamisági eljárásról:
Magyarként azt kell mondanom, hogy nagyon hatékonynak bizonyult, mert megközelítőleg 21 milliárd eurót függesztettek fel, és ebből már 1 milliárd el is veszett a magyarok számára. És ennek nagyon súlyos hatása volt a magyar államra, mivel nem tud befektetni a közszolgáltatásokba, természetesen nem tudja támogatni a magyar gazdaságot és nem tud extra szociális szolgáltatásokat nyújtani az embereknek.
– mondta, majd példaként említette, hogy a programból 50 kórházi felújítást lehetett volna elvégezni és ebből nem lett semmi. „Tehát nyugodtan mondhatjuk, hogy a kondicionalitási eljárás nagyon hatékony, nagyon hatékonyan befolyásolja a magyarok mindennapi életét. Most ami ennek a pozitív oldala: a magyar emberek romló életminősége erősítette az ellenzéket. És emiatt én nagyon pozitív vagyok a '26-os választásokkal kapcsolatban.” – fogalmazott.
A Magyar Nemzet cikke szerint harminchét kórház ötven telephelyén kerülne sor felújításra és harminchárom mentőállomást építenének vagy újítanának fel, de az ehhez szükséges források politikai okokból nem érkeztek meg az Európai Uniótól. Erről Takács Péter a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára számolt be vasárnap. A cikk szerint tavaly nyáron Magyar Péter emberei bejárták a magyar kórházakat, és már akkor feltűnt, hogy az uniós helyreállítási és ellenállóképességi eszköz projekt (RRF) részeként felújítandó intézményeket járták végig.
A Magyar Nemzet azt írja, Takács Péter egy kérdés kapcsán szintén úgy fogalmazott: „a helytartó személye változik, de a gazda ugyanaz marad. Átvették a stafétát Dobrev Klárától, a Momentumtól, Cseh Katalintól, most éppen a helytartót úgy hívják, hogy Magyar Péter, ő nem a magyarok embere, hanem Brüsszel embere”
Kollár Kinga hosszú évek óta Brüsszelben dolgozik, a brüsszeli elitet szolgálja ki, „ő most papíron magyar képviselő, de ugyanazoknak a gazdákat szolgálja, akiket eddig”. Hozzátette: Ursula von der Leyen is egyértelműen megmondta januárban, hogy Magyarország minden egyes, az unió által támasztott feltételt jogilag teljesített és mindössze politikai okai maradtak annak, hogy nem érkeznek a források.
Ezek a politikai okok pedig a gyermekvédelmi törvény és az, hogy a migrációs paktumot nem vagyunk hajlandóak végrehajtani. Egy nemzeti szuverenista kormány soha nem adná a nevét ahhoz, amit Magyar Péterék parancsra végrehajtanak
– emelte ki, majd hozzátette: „mi nem fogjuk végrehajtani a migrációs paktumot és nem fogunk engedni a gyermekek védelméből sem!”
Takács Péter azt is mondta, hogy el fogják hozni az összes forrást, ami a magyar kórházaknak és a magyar embereknek jár, ebben a küzdelemben rájuk számíthatnak a választók. Elkötelezettek, hogy a magyar kórházak infrastrukturális állapota javuljon –hangoztatta Takács Péter.
A Magyar Nemzet egy listát is közölt, melyben az egri kórház és a hatvani állomás szerepel. Az 5350 négyzetméteres rendelőintézetre 4,5 milliárd forintot szántak, és ebben eszközbeszerzés is szerepelt. A rendelőintézet a városban és a környéki kistelepülésen élőket egyaránt ellátja. A megkérdezettek közül többen is felháborodásukat fejezték ki, amiért a felújítási terv elé akadály gördült.
Az egri kórház felújítása is elmaradt
S. József Egerben él, mint mondja, tősgyökeres egri, így fontos számára, hogy Eger fejlődjön, a helyiek jobban éljenek. Hozzátette, megdöbbentőnek tartja, hogy a Brüsszelben lévő ellenzéki képviselők nem tudnak azonosulni más országok ellenzékben lévő képviselőivel, akik nem bántják a hazájukat és nem áskálódnak ellene, nem azon vannak, hogy szegényebb legyen az ország.
– Nekünk tényleg a legrosszabb ellenzék jutott?! Más országok ellenzékben lévő képviselői azért küzdenek, hogy jobb legyen a honfitársaiknak. Szomorú és elkeserítő azt látni, hogy Kollár Kinga volt az, akit nagy boldogság töltött el, amikor jelentett a gazdáinak. Nem lehetnek annyira korlátoltak, hogy elhiggyék, a juttatások visszatartásával a kormányt büntetik. Tudniuk kellett, hogy ezzel a magyar embereknek okoznak kárt – el is maradt a kórházfelújítás. Ráadásul voltak annyira cinikusak, hogy valamilyen módon megszerezték a listát és végigjárta a vezérük a még fel nem újított kórházakat, amelyek épp miattuk maradtak rossz állapotban. Ez az egész tűrhetetlen és elfogadhatatlan – fogalmazott.
Az egri agglomerációban élő Király József kérdésünkre azt mondta, a kórház folyamatosan fejlődik, de ráférne az a felújítás a rendelőre.
– Felháborító, hogy ennek a kedves hölgynek ez az öröm. Egyébként megjegyezném, hogy a mosdók tiszták, van wc-papír is az intézményben. Néha sokat kell várni, de ezt tudomásul kell venni. Az orvosok és a nővérek kedvesek, készségesek, a személyzet előzékeny, a mozgássérülteket beengedik a belső parkolóba – mondta.
Nem csak a megkérdezetteket háborítja fel a helyzet. Dr. Pajtók Gábor országgyűlési képviselő sem hagyta szó nélkül az elmaradt felújítást:
„Az egri Markhot Ferenc kórház fejlesztését is akadályozza a Tisza Párt brüsszeli aknamunkája! A Tisza Párt európai parlamenti képviselői azon dolgoznak Brüsszelben, hogy a Magyarországnak jogosan járó uniós forrásokat ne kapja meg hazánk. Ennek eredménye az is, hogy egyelőre nem valósulhat meg az egri Markhot Ferenc Kórház 4,5 milliárd forintos fejlesztése. Egy ilyen beruházás elmaradása nem politikai játszma kérdése – ez emberek egészségéről, a gyógyulás lehetőségéről szól. De a Tisza Párt és brüsszeli szövetségeseik számára fontosabb a hatalmi harc, mint a magyar emberek érdeke. Azt állítják, hogy a pénzeket a „korrupció veszélye” miatt tartják vissza – ez egyszerű hazugság! RRF-források esetében utófinanszírozás történik: az EU csak akkor fizet, ha a beruházás elkészült, és az eredeti tervek szerint valósult meg. Minden más állítás álságos politikai ködösítés. A politikájuk ugyanaz, mint a DK-é, a Momentumé vagy az MSZP-é volt korábban – csak az arc változott, a szándék nem. A brüsszeli „gazdák” ugyanazok, a magyar „helytartók” új név alatt folytatják a régi baloldali taktikát. Mi nem kérünk abból a politikából, ami szándékosan gátolja kórházaink fejlesztését, településeink gyarapodását, és hazánk megerősödését!” – fogalmazott.
