2024.12.04. 15:00
Ősi magyar öltözékeket, szerszámokat ismerhettek meg Pétervásárán
A Szajlai Irodalmi Szalin Ifjúsági Tagozatának vendége ezúttal Kiss Attila volt, aki az ősi magyarok életével foglalkozik. Az irodalmi beszélgetésen korabeli öltözékeket, szerszámokat is megismerhettek.
A Szajlai Irodalmi Szalon Ifjúsági Tagozata a pétervásárai Szántó Vezekényi István Művelődés Házában tartotta a harmadik, rendhagyó irodalmi- és történelmi ismereteket felölelő beszélgetését a napokban. Ez alkalommal az októberben elmaradt irodalmi beszélgetés pótlására került sor. A rendezvény közönsége ismét a pétervásárai Tamási Áron Általános Iskola diákjaiból tevődött össze - adta hírül közösségi oldalán a művelődési ház.
- Meghívott vendégünk Kiss Attila volt, aki állattenyésztőből lett teológus, majd tanár és író. Érdeklődési területe a magyarok ősvallása, keresztény hitre térése és a „sámánjelenség”. Műveinek történeteit is a nomád magyarok korába helyezi. Ezekből az írásokból mutatta be az "Altináj" és annak folytatásaként megjelent "Medveszív" című könyveit. Az író lovas- és íjászoktatással is foglalkozik, hagyományőrző táborok, történelmi bemutatók rendezésével próbálja népszerűsíteni az iskolás korú gyerekek körében a lovas nomád kultúra ismeretét - írták.
Az irodalmi beszélgetésen az ősi magyarok életét ismerették meg
Hozzátették, az előadás házigazdái Sárosdi D. Ganbold irodalomtörténész, Boros Adél és Molnár Ninett 5/A osztályos tanulók voltak, akiket, mint előző alkalmakra is Kecskés Attiláné magyar irodalom tanár készített fel a vendéggel, interjú formájában lezajló beszélgetésre.
- Az irodalmi és egyben ismeretterjesztő rendezvényen a gyerekek részéről nagy érdeklődést tapasztaltunk. A végén bátran kérdezték az írót gyermekkoráról, írói munkásságáról, az ősi magyarok életéről, a helyben bemutatott ősi lószerszámokról-, öltözékekről és az íjkészítésről és tartozékairól, majd kezükbe véve közelről is megtekinthették a tárgyakat - fogalmaztak.
A Szajlai Irodalmi Szalon Ifjúsági Tagozata rendezvényeit továbbra is havi rendszerességgel tartják, ezekre napjainkban is alkotó ifjúsági írókat és költőket, vagy a magyar irodalomhoz köthető tevékenységet végző személyeket hívnak. Céljuk, hogy közelebb hozzák a gyermekeket a kortárs magyar irodalom megismeréséhez, anyanyelvünk ápolásához és a magyar kultúra megkedveléséhez.