KÉZILABDA

2019.10.12. 21:34

Gyöngyös–Eger: magasabb szinten a hazaiak

A megyei derbit követően a tabellán a harmadik helyre ugrott a Gyöngyös, miután nyolc góllal nyert a vendég Eger ellen a férfi NB I. 6. fordulójában.

Sike Károly

Fotós: CZIMER TAMAS

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–SBS-EGER 32–24 (15–11)

Gyöngyös, 900 néző. V: Felhő, Öcsi

GYÖNGYÖS: GÖDÖR – Gábori 1, PAPP B. 5, Duris, Vilovszki 1, HERCEG 5, VARSANDÁN M. 5. Csere: UBORNYÁK 5 (4), GERDÁN, Hegedüs M. 3, Sipeki, Németh T. 2, Urbán, Újvári 4, Gráf 1. Edző: Konkoly Csaba

EGER: Cvetkovszki – LEZÁK 5, Tóth A. 3, Rédei, Kiss G., FÜZI 6, Schmid. Csere: MOSCOSO (kapus), Bernatonis 2, Molnár B. 6 (2), Papp G. 1, Tóth R. 1. Edző: Tóth Edmond

AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 2–1. 12. p.: 6–4. 18. p.: 10–5. 24. p.: 14–6. 36. p.: 16–13. 42. p.: 22–15. 48. p.: 23–17. 54. p.: 27–21

KIÁLLÍTÁSOK: 10, ill. 8 perc

HÉTMÉTERESEK: 4/4, ill. 2/2

A gyöngyösieknél jobban működtek a játékbeli kapcsolatok Fotó: Czímer Tamás/Heves Megyei Hírlap

KONKOLY CSABA: – A nyolcgólos különbség ellenére nem volt könnyű mérkőzés, remekül felkészített Egerrel találkoztunk. Egységesek voltunk, mindenki hozzá tudott tenni a játékunkhoz. Hétvégente az elvégzett munka gyümölcsét élvezzük.

TÓTH EDMOND: – Magabiztosan játszott a Gyöngyös, tele önbizalommal. Próbálkoztunk számos taktikai variációval, de mindhiába. Hatvan percig nagy iramot diktált a házigazda, kiváló kapusteljesítménnyel kiegészülve. Most magasabb szinten tart a Gyöngyös.