KÉZILABDA

2019.10.19. 20:56

Lezák gólja után kezdődhetett az egri ünnep Dabason

A szezon első idegenbeli győzelmét az OBO Arénában aratta az SBS-Eger együttese.

S. K.

Fotós: PappJozsef

Nem kezdődött jól az egriek számára az összecsapás, hiszen a 13. percben már 11–5-re vezettek a hazaiak. Tíz perc alatt ugyan sikerült vissza kapaszkodni két gólra (14–12), de a szünetre újra nőtt a különbség.

A 35. perctől (21–15) azonban új lendületet vett a vendégcsapat. A hatgólos hátrányt a 48. percre sikerült ledogozni (23–23), sőt a vezetést is átvenni! Az utolsó öt percnek kétgólos előnyről (26–28) vághattak neki az egriek, a hazaiak egyenlítését követően, Lezák Áron utolsó másodpercben lőtt góljával sikerült bezsebelni a két pontot.

Egri részről Rolandas Bernatonis ismét régi fényében tündökölt. A litván balátlövő klasszis teljesítményt nyújtott, tíz góljával a mezőny legeredményesebb játékosaként zárt.

Rolandas Bernatonis (a labdával) tarthatatlannak bizonyult Fotó: Lénárt Márton

A férfi NB I. 7. fordulójának mérkőzésén:

DABAS KC VSE–SBS-EGER 28–29 (18–14)

Dabas, OBO Aréna, 1000 néző. V.: Paska, Vastag.

DABAS: Holló B. – Országh 2, Perisics, SZÖLLŐSI SZ. 6, Krsmancsics 1, BORSOS 9, KEKEZOVICS 6. Csere: Balogh T. (kapus), Ács 1, Ásós, Garajszki, Kollár, Mikita, Milenkovics, Szabó B. 1, Zakics 2 (2). Edző: Tomori Győző.

EGER: Cvetkovszki – Lezák 3, Tóth A., Kiss G., SCHMID 3, FÜZI 6, Molnár B. 3. Csere: Moscoso (kapus), BERNATONIS 10, Hajas, Mándy, Papp G. 1, Péter D., Rédei 1, Szepesi N., Tóth R. 2 (1). Edző: Tóth Edmond.

Az eredmény alakulása. 8. perc: 7–3. 16. p.: 11–8. 24. p.: 14–12. 35. p.: 21–15. 49. p.: 23–24. 56. p.: 26–28.

Kiállítások: –, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 2/2, ill. 3/1.