Magyar Kupa: hétgólos győzelemmel jutott tovább a Füzesabony

A fővárosi gárda egy félidőn át állta a sarat.

A férfi Magyar Kupa 1. fordulójában:

FENSTHERM FUTURE FÜZESABONY–PÉNZÜGYŐR SE 28–21 (13–10)

Füzesabony, Teleki Blanka Ált. Isk., 80 néző. V.: Tóth G., Tóth I.

FSC: BARTÓK L. – Molnár M. 6, Tamás T. 4, Igó 3, Péter A. 1, Csapó 4, Major 1. Csere: Blazsek 6 (1), Ács 2, Varjú, Hevér 1, Antal Cs. Edző: Bánik Roland

PÉNZÜGYŐR: Földi G. – Förgeteg 1, Uzonyi 2, Sánta D. 5, Kovács B., Milovanovic 3 (2), Herpai 2. Csere: Zentai M. (kapus), Besenyei G. 1, Ujvári B. 3 (2), Zsoldos G. 1, Dombovári G. 1, Stramszky M., Szabó M. 2, Csiki B., Juhász Á. Edző: Karvalics Tamás.

AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 2–3, 12. p.: 5–6, 18. p.: 6–8, 24. p.: 9–9, 36. p.: 16–11, 42. p.: 18–13, 48. p.: 20–15, 54. p.: 24–19.

KIÁLLÍTÁSOK: 10, ill. 6 perc.

HÉTMÉTERESEK: 5/1, ill. 6/4.

Hevér Tiborék (balról) sikerrel vették az első akadályt Fotó: Mészáros Réka / beküldött

BÁNIK ROLAND: – Nyögvenyelős kezdés után, magabiztos győzelem.

KARVALICS TAMÁS: – A második félidőben jött ki igazán a hazai csapat fizikális előnye. Öt játékosunk sérült vagy beteg, de azt gondolom, hogy ígyis-úgyis a Füzesabony nyerte volna a mérkőzést. A lehetőségekhez képest helyt álltunk, de nem tudtunk megfelelő helyzeteket kialakítani. Egyedül a védekezésünk volt megfelelő. Emelt fővel jöttünk le a pályáról, gratulálok a hazai csapatnak és további sok sikert kívánok nekik.

TOVÁBBJUTOTT: a Fenstherm Future Füzesabony.