KÉZILABDA

2021.11.30. 19:12

Magyar Kupa: a gyöngyösiek készülhetnek a nyolcaddöntőre

A Gyöngyös jutott a legjobb 16 közé a férfi Magyar Kupában, miután hazai pályán két góllal legyőzte a vendég Dabast.

Lubomir Durisék teljesítették a célkitűzést

Forrás: Heves Megyei Hírlap

Fotó: Czímer Tamás

A férfi Magyar Kupa 3. fordulójában:

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–DABAS KC VSE 31–29 (15–14)

Gyöngyös, Dr. Fejes András Sportcsarnok, 150 néző. V.: Bócz L., Wiedemann V.

GYÖNGYÖS: TOMICS – VASZICS 7, MARKEZ 3, GERDÁN, VILOVSZKI 3, Varsandán M. 1, Duris 1. Csere: Nagy Benedek, Merkovszki (kapusok), Nkousa 1, Ubornyák 1, Gábori 1, Rosta B. 1, PAPP B. 5, Hamidovic 4, Gráf 3 (1). Edző: Konkoly Csaba.

DABAS: Holló B. – Hutvágner Á. 2 (1), TÖRÖK Á. 3, TARABOCHIA 7 (1), SZŐLLÖSI Sz. 4, KOLLER 3, KATONA A. 4 (1) Csere: Pallag (kapus), Garajszki 1, Horváth L. 1, Laurinyecz B. 2, Ács T. 2, Kende. Edző: Tomori Győző.

AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 3–3, 12. p.: 5–6, 18. p.: 8–7, 24. p.: 11–9, 36. p.: 17–17, 42. p.: 23–19, 48. p.: 28–24, 54. p.: 30–25.

KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 6 perc:

HÉTMÉTERESEK: 4/1, ill. 6/3.

Lubomir Durisék teljesítették a célkitűzést Fotó: Czímer Tamás / Heves Megyei Hírlap

Kiegyenlített első félidőt követően, a második játékrész derekára már ötgólos előnyt (20–15) szerzett a házigazda. A hajrában már csak szépíteni sikerült a dabasiaknak.

KONKOLY CSABA: – A továbbjutást kiharcoltuk és a fiataloknak is hellyel-közzel tudtam annyi játéklehetőséget biztosítani, hogy formában tartsuk őket az ősz szezon hátralévő részére. A második félidőben összeállt a védekezésünk és sok indításgólt sikerült szerezni.

TOMORI GYŐZŐ: – Arra jó volt ez a mérkőzés, hogy játékelemeket gyakoroljunk. Jövő héten bajnoki mérkőzésen is találkozunk a gyöngyösiekkel, a két csapat jelenlegi formájáról is kaphattunk egy aktuális képet.

TOVÁBBJUTOTT: a HE-DO B. Braun Gyöngyös.

KÖVETKEZIK: Budakalász–HE-DO B. Braun Gyöngyös, december 4., szombat, 17.00.