2022.01.27. 20:17

A végén a Gyöngyös volt élesebb

Egymás ellen csatázott a téli felkészülés utolsó edzőmérkőzését megyénk két NB I-es férficsapata, a HE-DO B. Braun Gyöngyös és az SBS-Eger.

S. K.

A végén kicsúszott a meccs az egri Molnár Balázsék kezéből Forrás: Heves Megyei Hírlap Fotó: Lénárt Márton

Az egyaránt betegséggel bajlódó Kiss Gergő és Rolandas Bernatonis nélkül várta a téli felkészülés utolsó megmérettetését az egri gárda. Szűkebb hazánk két élcsapatának összecsapása bajnoki színvonalon zajlott, a gyöngyösi gárda az utolsó hét percben, 7–1-es rohammal tette fölényessé győzelmét.

Az egriek vasárnap 17 órától a Pick Szeged együttesét fogadják bajnoki mérkőzésen, míg a gyöngyösiek hétfőn 18 órától a BFKA Veszprém vendégeként a Magyar Kupa 4. fordulójának összecsapásán lépnek pályára.

Felkészülési mérkőzésén:

SBS-EGER–HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 25–32 (16–16)

Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 50 néző. V.: Paska D., Vastag S.

EGER: Balogh T. – Tóth R. 5 (2), Szuharev 4, Gavidia, Machác 4, Tóvizi 5, Molnár B. 2. Csere: Seprős (kapus), Kovács M., Lezák 2, Szepesi N., Lakosy 1, Pulay 2, Száva, Kerezsi. Edző: Tóth Edmond

GYÖNGYÖS: Tomics – Vaszics 1, Markez 7 (3), Duris 3, Vilovszki 2, Hamidovic 5, Varsandán M. 3 (1). Csere: Nagy Benedek, Merkovszki (kapusok), Nkousa, Ubornyák 2, Jaros 2, Hegedüs M. 5, Rosta B., Gerdán, Papp B., Gráf 2. Edző: Konkoly Csaba

AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 1–2, 12. p.: 5–6, 18. p.: 8–7, 24. p.: 13–11, 36. p.: 20–19, 42. p.: 21–22, 48. p.: 23–24, 54. p.: 24–27.

KIÁLLÍTÁSOK: 8, ill. 4 perc.

HÉTMÉTERESEK: 2/2, ill. 5/4.

TÓTH EDMOND: – Bajnoki mérkőzésnek megfelelő hőfokú összecsapás volt. Látszott, hogy mindkét fél nagyon komolyan vette a találkozót. A hiányzók ellenére is jó meccset játszottunk, elégedett vagyok. A végére a kevés csere miatt elfáradtunk, de 40-50 percig jó teljesítményt nyújtottunk.

KONKOLY CSABA: – Jó tempójú, komoly edzőmeccsen vagyunk túl. Hasznos 60 percen volt, amely rengeteg tapasztalattal szolgált. A 2. félidőben már olyan koncentráltan védekeztünk és támadtunk, ami meghozta a győzelmet.