Az egriek matematikai esélyüket is elveszítették a negyeddöntőbe jutásra.

Forrás: Tóth Balázs

A férfi Ligakupa B-csoportjának 5. fordulójában:
Mezőkövesdi KC–HE-DO B. Braun Gyöngyös 24–22 (14–14)

Mezőkövesd, 100 néző. V.: Bába S., Horváth P.
Gyöngyös: Merkovszki – Vaszics 7 (1), Gábori, Gulyás M., Vilovszki 3, Nkousa 4, Gyallai 5 (1). Csere: Gyánti (kapus), Mátyás B., Hegedüs M., Rosta B. 1, Gerdán, Szucsik 2. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3, 12. p.: 4–7, 18. p.: 7–10, 24. p.: 11–12, 36. p.: 17–14, 42. p.: 19–17, 48. p.: 21–20, 54. p.: 21–21.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 2/–, ill. 4/2.
Konkoly Csaba: – Megérdemelten nyert a Mezőkövesd, a hazaiak a játék több elemében is fölénk nőttek. A kiválóan védő Merkovszki Pálnak köszönhető, hogy szorosabb végjáték alakult.  Betegségek sújtották a csapatot az elmúlt időszakban ennek ellenére jól kezdtünk. Aztán buta hibákat vétettünk, felzárkózott a hazai csapat, a második félidőben pedig már csak futottunk az eredmény után.

Következik: HE-DO B. Braun Gyöngyös–Mezőkövesdi KC, január 21., péntek, 18.00.

SBS-EGER–DEAC 28–40 (13–19)

Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 50 néző. V.: Hargitai G., Markó G.
Eger: Halász R. – Lakosy 7, Szabó I. Botond 3, Halász Sz., Csák, Kerezsi 8, Holdosi 8 (3). Csere: Szabó II. Botond 1, Juhász P., Nagy Zs. 1. Edző: Tamás Tamás.
Az eredmény alakulása. . 6. perc: 4–3, 12. p.: 5–9, 18. p.: 7–12, 24. p.: 11–17, 36. p.: 15–24, 42. p.: 17–30, 48. p.: 21–32, 54. p.: 24–35.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc.
Hétméteresek: : 3/3, ill. –.

Tamás Tamás: – A két csapat debreceni mérkőzéséhez képest jobban teljesítettünk. A szűkös keret és a DEAC játékosok fizikális fölénye meghatározta a meccs alakulását. Sokat tanulunk ezekből a találkozókból. A támadójátékunk kifejezetten biztató a bajnoki meccsekre nézve.

Következik: SBS Eger–HE-DO B. Braun Gyöngyös, január 25., kedd, 18.00.