Vízilabda

2022.04.29. 10:10

Egerben előnyt szerzett a Kaposvár

A Bitskey-uszodában nyert a Kaposvári VK a férfi OB I. 9–10. helyért zajló rájátszásának 1. mérkőzésén.

S. K.

Az egrieket (balról) megoldhatatlan feladat elé állították a kaposváriak

Forrás: Lénárt Márton/Heves Megyei Hírlap

TIGRA-ZF-EGER–KAPOSVÁRI VK 8–9 (3–2, 2–2, 2–3, 1–2)

Eger, Bitskey Aladár Uszoda. V.: Kollár Gy., Petik A.
EGER: Krémer – Rádli R. 3, Kovács G. 1, Szalai G., Baksa 2, Murisics, Sántavy. Csere: Gólya N. 1, Sári A. 1, Biros S., Lőrincz B., Hajdu B., Lőrincz Á. Szakmai igazgató: Biros Péter.
KAPOSVÁR: Csoma – Petrovszki 1, Langiewicz 2, Berta J. 3, Dobos, Mijics 1, Vindisch. Csere: Kakstedter, Jajcinovic 1, Juhász-Szelei N., Varga B., Horváth Á. 1. Vezetőedző: Surányi László.
GÓL–EMBERELŐNYBŐL: 6/2, ill. 9/1.
ÖTMÉTERESBŐL: 2/1, ill. 1/1.
KIPONTOZÓDOTT: Sántavy a 14., Petrovszki a 26. percben.

A kézsérülés miatt Magyar Mártont nélkülöző egri gárda hullámzó teljesítményt nyújtott. A megyeszékhelyiek a második negyed elején 4–2-re vezettek, s még az utolsó három percnek is 8–7-es előnyről vághattak neki. A hajrában Berta József találatai hozták meg a sikert a somogyiaknak.

BIROS PÉTER: – Ezúttal is saját magunkat vertük meg. Ez nem von le semmit ellenfelünk érdemeiből. Gratulálok a Kaposvárnak. Szerdán a győzelemért utazunk.
SURÁNYI LÁSZLÓ: – Fordulatos mérkőzésen vagyunk túl, óriási küzdelem zajlott a medencében. Egyet léptünk előre, nagyon örülök a győzelemnek.
Az egyik fél 7. pontjáig tartó párharc állása: 6–3, a Kaposvár javára.
KÖVETKEZIK: Kaposvári VK–Tigra-ZF-Eger, május 4., szerda, 19.30