Futsal

2022.04.12. 10:12

Energia SC: az NB I-re készülő Rubeola megbüntette a hibázást

Pest megyében volt a vendéglátó a gyöngyösi csapat a férfi NB II. Keleti csoportja felsőházi rájátszásának 3. fordulójában.

B. Cs.

A gyöngyösiek (balról) a hajráig egyenrangú ellenfelek voltak

Forrás: Czímer Tamás/Heves Megyei Hírlap

Fotó: CZIMER TAMAS

Energia SC Gyöngyös–Rubeola FC 1–4 (0–0)
Tura. V.: Czene-Joó Ádám, Strehó Erik (Róka).
Energia: Tajti – Reich, Csoszánszki, Marosi, Bihari. Cserék: Besze (kapus), Timon, Balázs, Titkó. Edző: Berkes László.
Gól: Bihari (26.), ill. Temesi (28.), Hadzsi (39., 40., 40.).
Otthonában, a Dr. Fejes András Sportcsarnokban a Csík Zenekar előadása miatt nem léphetett pályára hétfőn este az Energia SC. A turai házigazda szerep egészen a hajráig jól alakult, 38 percig ugyanis pariban volt NB I-re készülő vendégével szemben az ESC. A zárás azonban nem sikerült jól, mert a látogatók gólokkal büntették a gyöngyösiek figyelmetlenségeit.
Berkes László: - A 39. percben dőlt a mérkőzés sorsa úgy, hogy mi kényszerítettük hibára a Rubeolát, ám ezzel nem tudtunk élni, a vendégcsapat azonban megszerezte a labdát és vezetéshez jutott. Utána az egy percen belül kapott két gól már csak a végeredményt javította, sajnos nem a mi javunkra. Ezzel együtt tőlünk 38 percen át mindenki jó teljesítményt nyújtott, abból pedig tanulunk, ami a végén a vesztünket okozta.Következik: Csenger–Energia SC, április 25., hétfő, 19.00

A felsőházi rájátszás állása (zárójelben a hozott pontok szerepelnek):1. Rubeola FC 3 3 – – 14–6 14 (5)
2. Maglód 3 2 – 1 18–10 13 (7)
3. ASF Nyíregyháza 3 2 – 1 15–8 10 (4)
4. Energia SC 3 1 – 2 8–12 6 (3)
5. Csenger 3 – 1 2 12–15 3 (2)
6. Mád 3 – 1 2 6–22 2 (1)