Kézilabda

2022.04.23. 18:45

Nem hibázott, így már feljutó helyen az Eszterházy SC

A női NB I/B felsőházi rájátszásának 10. fordulójából előrehozott mérkőzésen kilencgólos különbséggel nyert a Eszterházy SC.

Fenyves Balázs

Kiser Pannáék (balról) hozták a kötelezőt

Fotó: Szántó György/Heves Megyei Hírlap

Szent István SE–Eszterházy SC 19–28 (11–13)Tököl, Sportcsarnok, 100 néző, V.: Gál L., Ludvig B.

ESC: Nagy É. – Bernát D., Tóth Abigél 4 (2), Bató L. 2, Alaxai 2, Györfi 4, KISER 6. Csere: Leiner (kapus), Kuti B.1, Jurmann, Lengyel E. 2, Szeberényi 3 (2), Pankotai 2, Romány, Zákányi 2 (1). Edző: Zsadányi Sándor.

Az eredmény alakulása: 6. perc: 2–4, 12. p.: 5–6, 18. p.: 8–8, 24. p.: 10–11, 36. p.: 15–15, 42. p.: 17–16, 48. p.: 17–19, 54. p.: 19–22.

Kiállítások: 8, ill. 4 perc

Hétméteresek: 1/1, ill. 7/5.

A két csapat két héttel korábbi mérkőzéséhez képest jóval egyértelműbben hozta a kötelezőt az Eszterházy SC. Lengyel Eszterék ezúttal nem vártak az utolsó előtti percig azzal, hogy vezetést szerezzen a felsőházi rájátszás sereghajtójával szemben. A Szent István SE ellen 10 percenként, sorcserével igyekezett mindenkinek megfelelő terhelést biztosítani a szakmai stáb. Jóllehet, láttunk már ettől jobb teljesítményt is az egriektől, és az 55. perc előtt legfeljebb 3-4 gólos előny szerepelt az eredményjelzőn, a végjátékra kinyílt az olló és majdnem kétszámjegyű különbség alakult ki.

A győzelemmel – tekintve, hogy a felsőház utolsó fordulójából hozták előre az összecsapást – két ponttal megelőzte a legnagyobb riválisnak számító NEKA csapatát az egyetemista társaság, vagyis jelenleg feljutásra áll.

Innentől kezdve nincs más feladat, mint az utolsó három meccset megnyerni, abban az esetben ugyanis szeptembertől ismét a sportág élvonalában szerepelhetnek Bató Liliék.

Zsadányi Sándor: – Ahogy terveztük, sikerült mindenkit megfelelően pihentetni a mérkőzésen, senkinek nem kellett nagyon sokat a pályán lenni, a győzelem mellett ez volt a legfontosabb. Megvan a két pont, és ezzel együtt az előzés, innentől már nem adnánk oda a második helyet.

Következik: Eszterházy SC–Pénzügyőr SE, április 30., szombat, 18.00.