2022.05.22. 15:14

Ambíció nélkül az SBS-Eger Balatonfüreden

Míg a Gyöngyös Dabason gyarapította tovább bajnoki pontjai számát, addig az Eger könnyű prédának bizonyult Balatonfüreden.

Tóth Edmond kézmozdulata beszédes. Az egriek vezetőedzője ettől azért lényegesen többet várt a játékosaitól

A férfi NB I. 25. fordulójának mérkőzésein:

Dabas KC VSE–HE-DO B. Braun Gyöngyös 28–33 (14–17)

Dabas, OBO Aréna, 600 néző. V.: Bócz L., Wiedemann V.

Dabas: Pallag – Ács T. 2, Horvat 1, Szöllősi Sz. 5, Tarabochia 6 (1), Horváth L. 4, Laurinyecz 2. Csere: Holló B. 1 (kapus), Váczi M. 1, Garajszki 2, Katona A., Hutvágner Á. 1, Kende 3. Edző: Tomori Győző

Gyöngyös: Tomics – Markez 3 (1), Gábori 3, Gerdán, Hegedüs M. 5, Varsadán M. 5, Duris 3. Csere: Merkovszki (kapus), Vaszics, Nkousa, Ubornyák 6 (2), Jaros, Vilovszki 4, Papp B., Hamidovic 4 (1). Edzők: Sándor Ákos, Kiss Dániel

Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–4. 12. p.: 6–7, 18. p.: 8–12, 24. p.: 11–13, 36. p.: 15–19, 42. p.: 19–23, 48. p.: 21–25. 56. p.: 24–32.

Kiállítások: 10, ill. 16 perc.

Hétméteresek: 2/1, ill. 6/4.

A mérkőzés 7. percében, 5–4-es állásnál vezetett először és utoljára a Dabas, amely ugyan ragadt ellenfelére, de a Gyöngyös dominanciáját nem tudta megtörni. A mátraaljaiak a félidő hajrájára már négygólos előnyt szereztek (12–16), ami a 45. percig állandósult. Az utolsó negyedórában még tovább nőtt a különbség, Varsandán Milánék nyolcgólos vezetéséből (24–32) az utolsó két percben sikerült faragni a hazaiaknak.

Tomori Győző: – Korán elfáradtunk, de ez jellemző volt ránk egész tavasszal. Kevesen vagyunk, sérültjeink vannak, tényleg az utolsókat rúgjuk. Küzdöttünk, megtettünk mindent, de ettől sokkal több kell egy rangadó megnyeréséhez.
Kiss Dániel: – A kapusok közötti teljesítmény döntő volt, amihez jó védekezéssel is hozzájárultunk. Támadásban kellően kreatívak voltunk, a taktikai utasításokat betartva kézilabdáztak. Harcolunk tovább a hatodik helyért.

Következik: HE-DO B. Braun Gyöngyös–NEKA, május 27., péntek, 18.00.

Balatonfüredi KSE–SBS Eger 38–25 (19–8)

Balatonfüred, Szabadidőközpont, 500 néző. V.: Rontó Á., Szanyi P.

Balatonfüred: Andó – Pedro Rodríguez 2, Németh B. 1, TOPIC 6, Szűcs B. 3, Szöllősi B. 3, Bóka 3. Csere: Tóth M. (kapus), Kemény 4, Szmetán M. 1 (1), Gosztovics 3, Dénes J., Ág B. 1, Malinovic 1, Brandt 8, Határ P. 2. Edző: György László.

Eger: Balogh T. – Lezák 1, Szuharev 2, TÓTH R. 5 (1), Machac 1, Esteki, Molnár B. 2. Csere: Seprős (kapus), Kiss G., Tóvizi T. 3, Szepesi N. 1, Lakosy 1, Pulay 4 (3), Száva 2, Bernatonis 3. Edző: Tóth Edmond.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 6–2, 12. p.: 10–3, 18. p.: 13–4, 24. p.: 15–5, 36. p.: 23–11, 42. p.: 26–15, 48. p.: 30–19, 54. p.: 34–23.

Kiállítások: 6, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 2/1, ill. 5/4.

Lélekben megtört játékosokkal, hit és ambíció nélkül könnyű prédának bizonyult az Eger a fürediek számára. A sérüléssel bajlódó Kovács Márkot és Franco Gavidiát nélkülöző megyeszékhelyiek biztos kiesőként utaztak a Balaton partjára, ahol már a mérkőzés korai szakaszában világossá vált: Szadzsad Esztekiék még csak megszorongatni sem tudják a bronzéremért küzdő BKSE-t. A hazaiak negyedóra játék után már tíz góllal vezettek (13–3), a remekül védő Andó Arián főszerepet vállalt a vendéglátók diadalmenetéből. A BKSE játék minden elemében az egriek fölé nőtt.

György László: – Jó mentalitással léptünk pályára. A védekezés jól működött, ha esetleg hibáztunk Andó Arián segített ki bennünket a kapuban. Gyors ellentámadásokat vezettünk, s már az első negyedóra végére megnyugtató előnyt szereztünk. A második félidőben a fiataloknak is játéklehetőséget biztosíthattam. Jövő héten Komlón dől el a bronzérem sorsa.

Tóth Edmond: – A rendkívül motivált Füred egy mentálisan nagyon nehéz helyzetben lévő Egerrel találkozott. Főleg az elején nem tudtuk ezt a meccset úgy kezelni, ahogy kellett volna, ami az egész találkozóra rányomta a bélyegét, hatalmas különbség alakult ki.

Következik: SBS-Eger–Schieszl Budakalász, május 27., péntek, 18.00.

1. Veszprém 25 23 2 – 894–660 48
2. Szeged 25 22 1 2 875–637 45
3. Balatonfüred 25 16 2 7 771–700 34
4. FTC 25 16 – 9 794–748 32
5. Tatabánya 25 15 2 8 746–713 32
6. Gyöngyös 25 13 1 11 721–734 27
7. Komló 25 11 3 11 720–736 25