2022.05.01. 18:06

Az Eszterházy SC egy meccsre áll az NB I-től

Hatgólos győzelmet arattak az egriek a női NB I/B felsőházi rájátszásának 7. fordulójában.

Fenyves Balázs

Képaláírás: Kiser Panna (66) mind a kilenc góljából akcióból dobta

Forrás: Szántó György/Heves Megyei Hírlap

ESZTERHÁZY SC–PÉNZÜGYŐR 32–26 (16–13)
Eszterházy csarnok, 100 néző, V.: Budai-Bock, Wenzel.
ESC: NAGY É. – Bernát 1, Bató 2, Alaxai 1, SZEBERÉNYI 4 (1), GYŐRFI 9 (2), KISER 9. Cserék: Leiner (kapus), Pankotai 2, Tóth A. 1, Zákányi 1 (1), Kuti 1, Jurmann 1, Csomós, Romány. Edző: Zsadányi Sándor.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 12. p.: 6–7. 18. p.: 7–9. 24. p.: 10–11. 36. p.: 20–15. 42. p.: 24–17. 48. p.: 27–18. 54. p.: 29–21.
Kiállítások (kétperces): 8, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. 6/5.

Húsz percig kissé enerváltan kézilabdázott a feljutásért harcoló Eszterházy SC. Ezt követően nyolc perc alatt produkált egy 7–0-s sorozatot a gárda, amivel a szünetben háromgólos előnnyel fordulhatott. Miután a második félidőben nyoma sem volt annak, hogy akadozna a gépezet, teljesen sima hazai győzelemmel zárult a mérkőzés.

Az újabb egri siker azt jelenti, hogy a május 14-i Eszterházy SC–NEKA rangadó dönt az NB I.-be történő feljutásról. Így az egyetemistákat egyetlen meccs választja el álmaik teljesülésétől.

Zsadányi Sándor: – Az első húsz perc görcsös játékát leszámítva kijelenthető: kilábaltunk a holtpontról. Olyan játékot nyújtottunk, amire öt hete vártunk. Ettől vagyok a legboldogabb, mert ismét örültünk egymásnak, jó volt játszani, és a meccs után is felhőtlenül tudtunk ünnepelni. Ezek után végképp nem állunk meg, mindkét hátralévő mérkőzésünket szeretnénk megnyerni.
Következik: Komárom–Eszterházy,  szombat, 15.00.