2022.05.13. 21:29

Brillíroztak a gyöngyösi átlövők a Budakalász ellen

Hatgólos győzelmet aratott a Gyöngyös a vendég Budakalász ellen a férfi NB I. 24. fordulójában.

Dino Hamidovic (a labdával) remek teljesítményt nyújtott

HE-DO B. Braun Gyöngyös–Schieszl-Budakalász 31–25 (15–11)

Gyöngyös: A. Tomics – Gábori, Markez 9, Hegedüs M. 6, Gerdán, Varsandán M. 2 (2), Duris 2
Csere: Nagy Benedek, Merkovszki (kapusok), Ubornyák 1, Vaszics 1, Vilovszki 4, Papp B., Hamidovic 6, Gráf
Edzők: Kiss Dániel, Sándor Ákos

Budakalász: Váczi D. – Varjú M. 2 (2), Sinkovits 7, Schmid 5, Mikalin 2, Juric-Grgic, Holpert 2
Csere: Djordjeszki (kapus), Dávid M., Kovács D. 1 (1), Tyiskov, Koncz 4, Kiss B. 2, Maracskó
Edző: Csoknyai István

Gyöngyös, Dr. Fejes András Sportcsarnok, 600 néző. V: Bóna Sz., Földesi Cs.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–3, 12. p.: 5–5, 18. p.: 8–7, 24. p.: 11–10, 36. p.: 19–15, 42. p.: 20–17, 48. p.: 24–19, 54. p.: 28–22.
Kiállítások: 6 ill. 10 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 5/3.

A 7. percben már 4–1-re vezetett a Budakalász, a gyöngyösieknek 7–6-os állásnál a 17. percben sikerül fordítani. Ezt követően is maradt lendületben a házigazda, a kalásziak ekkor már nem találtak fogást a vendéglátókon. A 54. percben hét találattal vezettek (28–21) Uros Vilovszkiék, ami a legnagyobb különbséget jelentette a mérkőzésen.
Kiss Dániel: – Negyedóra játék után vettük fel a kellő hőfokot és a félidő végére már négygólos előnyt szereztünk. A szünet után nagyon fegyelmezetten és taktikusan játszottunk, az átlövőink pedig brillíroztak.
Csoknyai István: – Tizenöt percig jól játszottunk, majd szép lassan minden elfogyott. A szűkös lehetőségek ellenére a csapat mindent megtett a jó eredményért, de a hazaiak végig kézben tartották a találkozót.
Következik: Ligakupa döntő, 1. mérkőzés: HE-DO B. Braun Gyöngyös–Schieszl-Budakalász, május 18., szerda, 17.00.