Úszás

2022.05.24. 10:58

Gyöngyösi úszó a magyar delegáció legeredményesebbje a Gymnaisadén

Taroltak a magyar úszók a középiskolások világjátékán. A Franciaországban rendezett Gymnaisade a magyar csapat tagjai összesen 35 alkalommal állhattak dobogóra.

Sike Károly

Magda Boldizsár az érmekkel

Forrás: Gymnaisade

Élen járt az éremszerzésben Magda Boldizsár. A gyöngyösi Vak Bottyán János Katolikus Műszaki és Közgazdasági Technikum, Gimnázium és Kollégium diákja öt számban bizonyult a legjobbnak (50 méter pillangó, 100 méter gyors, illetve a 4x100 méteres gyorsváltó, a 4x100 méteres vegyesváltó és a 4x100 méteres mix gyorsváltó tagjaként), emellett egy ezüstérmet is szerzett (100 méter pillangó), s ezzel a magyar delegáció legeredményesebb fiú versenyzőjeként zárt Normandiában.

A mieink – a műsoron szereplő húszból – tíz sportágban indultak el az összesen 69 ország 3662 versenyzőjét felvonultató viadalon. A magyar fiatalok összesen 22 arany-, 12 ezüst- és 18 bronzérmet nyertek, az 52 megszerzett medállal az éremtáblázat előkelő hatodik helyén zártak. Magyarországot 85 versenyző köztük 14 úszó képviselte.
Majdnem 50 éve, 1974 óta tartják meg a középiskolások világjátékát, legutóbb négy éve, Marokkóban rendezték meg a seregszemlét, ahonnan 27 éremmel tértek haza a mieink. Az eredetileg 2020-ra tervezett kínai esemény a járványhelyzet miatt elmaradt.