Labdarúgás

2022.06.04. 10:13

A dr. Vass Géza-kupán új győztest avatnak

A címvédő otthonában először játszanak a csapatok a dr. Vass Géza-kupáért. A sorban 19. finálé végén új győztest avatnak a Lőrinci VSC selypi sporttelepén.

Tavaly a Lőrinci VSC csapatkapitánya, Gulyka Zsolt emelhette magasba a serleget

Fotó: Huszar Mark

Szombat este fél kilenc körül új győztes neve kerül a vándorserlegre, ugyanis eddig sem az Energia SC Gyöngyös, sem Heréd LC csapata nem hódította még el a dr. Vass Géza nevét viselő trófeát. A kupáért 19. alkalommal lépnek pályára azok a gárdák, amelyek a legtovább jutottak a 2020/21-es Magyar Kupa megyei selejtezőjében. A névadó a Heves Megyei Labdarúgó Szövetség (HELASZ) egykori elnökeként, MLSZ elnökségi tagként és megyei főjegyzőként találtatott érdemesnek arra, hogy róla nevezzék el előbb a megyei sorozatot, majd pedig a szűkebb hazánkbeli kupadöntőt.

Az MLSZ Heves Megyei Igazgatósága, illetve elődje, a HELASZ által kiírt 2004 óta rendezendő finálét eddig négy csapat nyerte meg három-három alkalommal, míg egy gárda tudott duplázni. Egyszeres győztesből négy akad.