Labdarúgás

2022.08.31. 22:47

NB III-as csapattal játszik az FC Hatvan a Magyar Kupában

A szerda esti Vasas–FTC NB I-es mérkőzést (0–1) követően az M4 Sport stúdiójában sorsolták ki a Mol Magyar Kupa 3. fordulójának párosítását.

A hatvaniak tavaly az FTC-vel játszottak

Forrás: Albert Péter/Heves Megyei Hírlap

A sorsolásnál az Egri FC egykori kapusa és kapusedzője, Kövesfalvi István volt segítségére Molnár Mátyás műsorvezetőnek.

Egyetlen megyénkbeli érdekeltségű klubként az FC Hatvan várhatta, hogy ellenfelet kapjon. A Zagyva-partiak a szeptember 17-18-i hétvégén az NB III. Nyugati csoportjában 6. helyen álló FC Nagykanizsa együtteséhez utaznak.

A 64-es főtáblán már a két legmagasabb osztály csapatai is érdekeltek voltak úgy, hogy a 12 NB I-es csapat még védettséget élvezett, azaz őket nem sorsolhatták össze. Ugyanakkor a másodosztályú csapatok akárkit kaphatnak ellenfélnek. A legmagasabb osztály 12 csapatához 20-20 másod- és harmadosztályú, 11 megye I-es és egy megye II-es csapat csatlakozott.

Magyar Kupa, 3. forduló (a legjobb 32 jutásért)