2022.09.27. 17:15

NB II: a hatvani és a füzesabonyi nők még nem hibáztak

A füzesabonyi férfiak kihúzták a Rákosmenti KSK méregfogát, viszont a sajátjukat nem tudták megmutatni, így elszenvedték idénybeli első bajnoki vereségüket az NB II. Északi csoportjában.

A hatvaniak jobban céloztak, mint vendéglátóik

A női NB II. Északkeleti csoportjának 3. fordulójában:

CSÉPE SALGÓTARJÁNI SKC–STAVMAT FÜZESABONYI SC 22–28 (11–14)

Salgótarján, Városi Sportcsarnok, 60 néző. V.: Obermayer B., Ifj. Vindis F.
FÜZESABONY: Végh L. – Kriston N. 4 (2), Lányi G. 7 (1), Molnár N. 1, Halmai M. 1, Menyhárt-Hanusz B. 2, Szentkeressy-Kovács R. 7. Csere: Sattmann J., Tóth D. (kapusok), Bocsi Sz. 3, Dohány V. 2, Nagy Liza 1, Nagy Luca. Edző: Gyöngy Márió
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 2–1, 12. p.: 5–3, 18. p.: 7–8, 24. p.: 10–11, 36. p.: 13–17, 42. p.: 16–19, 48. p.: 18–22, 54. p.: 21–26.
KIÁLLÍTÁSOK: 8, ill. 12 perc.
HÉTMÉTERESEK: 8/6, ill. 5/3.
GYÖNGY MÁRIÓ: – A jó védekezésünk jelentette a győzelem alapját. Ennek köszönhetően elbírtuk azt is, hogy támadásban többet hibáztunk.
KÖVETKEZIK: Vitka SE–STAVMAT Füzesabonyi SC, október 9., vasárnap, 11.00.

JUVENTUS PANORÁMA HEVESI SE–KAZINCBARCIKAI KSE 20–31 (11–9)

Heves, sportcsarnok, 70 néző. V.: Mezei F., Paska N.
HEVES: Juhász A. – Vereb N. 1, Kóczián E., Adácsi L. 5, Vizes B. 10 (6), Nagy E., Góbor N. 2. Csere: Kelemen G. (kapus), Adácsi N. 2, Holló F., Kiss G., Pásztor V. Edző: Makó Nándor
KIÁLLÍTÁSOK: 4 perc, ill. –
HÉTMÉTERESEK: 7/6, ill. 2/2.
MAKÓ NÁNDOR: – Amikor át érezzük, hogy mit jelent hevesi mezben csapatként egymásért – is – küzdeni, bárki ellen tudunk eredményesen kézilabdázni. Ha ez sérül, mindenki ellen megalázó módon fogunk vereséget szenvedni.
KÖVETKEZIK: Juventus Panoráma Hevesi SE–Mátészalkai MTK, október 8., szombat, 18.00.

A női NB II. Északi csoportjának 3. fordulójában:

VS DUNAKESZI–HATVANI KSZSE 23–27 (13–13)

Dunakeszi, 70 néző. V: Majoros E., Osvai G.
HATVAN: Antóni – Sepsi R. 3, SZARVAS R. 6, BLASKÓ 3, PETROVICS 4, SZARVAS N. 7, Rózsa 4 (1). Csere: Bárány P. (kapus), Dánffy Dorina, Herczeg, Ledacs Kiss, Németh L., Szikra, Vanda Sz. Edző: Bárány Zsolt
KIÁLLÍTÁSOK: –, ill. 4 perc
HÉTMÉTERESEK: 1/0, ill. 3/1.
BÁRÁNY ZSOLT: – Nagyon nehéz, kemény, kimondottan gyors iramú első félidőt játszottunk. Az első negyedóra nem úgy sikerült, ahogy szerettük volna, de időben kapcsoltunk és a félidő végére stabilizáltuk a helyzetünket. A második játékrészben már nem engedtük ki a lehetőséget a kezünkből. Gratulálok a lányoknak, mert nagyot küzdöttek.
KÖVETKEZIK: Vasas SC U22–Hatvani KSZSE, október 9., vasárnap, 11.00.

A férfi NB II. Északi csoportjának 3. fordulójában:

RÁKOSMENTI KSK–FENSTHERM-FUTURE FÜZESABONY 23–22 (10–9)

Budapest, Riz Levente Sport- és Rendezvényközpont, 80 néző. V.: Ács Zs., Báder R.
FÜZESABONY: TÓTH K. – Molnár M. 8 (4), Blazsek M. 4, Halász Sz. 1, HEVÉR T., PÉTER A. 4, NAGY B. 3 (1). Csere: Gulyás L. (kapus), Igó Á. 1, Major A., Nagy-Hajdú B., Antal Cs. 1. Edző: Major Attila
KIÁLLÍTÁSOK: 10, ill. 8 perc.
HÉTMÉTERESEK: 1/1, ill. 5/5.
MAJOR ATTILA: – A védekezéssel sikerült kihúzni az ellenfél méregfogát, viszont a sajátunkat nem tudtuk megvillantani. Nagyot küzdöttünk, de sajnos hajszál híján nem sikerült pontot szerezni. Ennek ellenére előre tekintünk, próbáljuk a pozitív dolgokat megragadni. A mérkőzés legjobbjának a kapuban kiváló teljesítményt nyújtott Tóth Koppányt választotta a csapat,
KÖVETKEZIK: Gödöllői KC–Fenstherm Future Füzesabonyi SC, október 2., vasárnap, 18.00.