Kézilabda

2022.10.01. 20:53

Egy félidőn keresztül tartotta magát a Gyöngyös Veszprémben

Kilencgólos vereséget szenvedett Veszprémben a HE-DO B. Braun Gyöngyös a férfi NB I. 5. fordulójában.

S. K.

A gyöngyösieknek nem jött össze a bravúr Veszprémben Archív fotó

Forrás: Czímer Tamás/Heves Megyei Hírlap

TELEKOM VESZPRÉM–HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 39–30 (20–16)
Veszprém Aréna. V.: Hajdu T., Halász A.
VESZPRÉM: Corrales, Cupara 1 (kapusok), Nilsson 3, Elísson 4, Ligetvári 3, Marguc 4, Strlek 3, Lukács P. 3, el-Dera 4, Ilic Z. 5, Pesmalbek 4, Vajlupov 3, Sipos A. 2. Edző: Momir Ilics
GYÖNGYÖS: Bartucz 1, Tomics (kapusok), Nkousa, Potisk 3, Halász L. 1, Varsandán M. 7, Bura 2, Hegedüs M. 4, Lakosy, Schmid, Gerdán, Schaffer 3, Hamidovic 3, Gráf, Jóga 3, Menyhárt 3. Edző: Bíró Balázs
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 5–4, 12. p.: 8–7, 18. p.: 12–10, 24. p.: 17–12, 36. p.: 23–20, 42. p.: 26–23, 48. p.: 32–25, 54. p.: 36–27.
KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 12 perc.
HÉTMÉTERESEK: 2/1, ill. 7/7.
A hazaiaknál a hétközi Dinamo Bucuresti elleni Bajnokok Ligája-mérkőzés után Petar Nenadics, Rasmus Lauge, Kentin Mahé és Yahia Omar is pihenőt kapott, ennek ellenére jópár világsztár futott ki a pályára a gyöngyösiek ellen. A vendégek azonban állták a sarat, amit mi sem bizonyít jobban, hogy a 33. percben még 20–18-as állás szerepelt az eredményjelzőn. A folytatásban azonban meggyőző fölénybe került a házigazda, s magabiztossá tette a győzelmét.

MOMIR ILICS: – Támadásban jól teljesítettünk, a védőmunkával kevésbé vagyok elégedett. A második félidőben sok könnyű gólt szereztünk, ez volt a kulcsa a győzelmünknek. Jól játszott a Gyöngyös, megérdemlik a gratulációt.
BÍRÓ BALÁZS: – Azzal, hogy a Veszprém több meghatározó játékosát is pihentette, lehetőséget kínált arra, hogy szorosabb meccset játszunk. Ez a tempó, amit a hazaiak diktáltak, segíti a fejlődésünket. Mi ezt felvállaltuk, ebből tovább építkezhetünk. Elégedett vagyok, adódtak időszakok, amikor egyenrangú partnernek bizonyultunk.
KÖVETKEZIK: Ligakupa, B-csoport: Dabas KC–HE-DO B. Braun Gyöngyös, október 5., szerda, 18.00.