Kézilabda

2022.10.05. 19:47

Ligakupa: a Gyöngyös a végére felőrölte a Dabast

Győzelemmel kezdte Ligakupa szereplését a HE-DO B. Braun Gyöngyös férficsapata, amely a B-csoport nyitányán hat góllal nyert Dabason.

S. K.

Halász Levente (a labdával) a gyöngyösiek legeredményesebb játékosa

Forrás: Forrás: Czímer Tamás/Heves Megyei Hírlap

A férfi Ligakupa B-csoportjának 1. mérkőzésén:

DABAS KC–HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 25–31 (13–14)
Dabas, OBO Aréna, 100 néző. V.: Bíró Á., Kiss O.
GYÖNGYÖS: Bartucz – Gábori 2, Schaffer 1, Jóga N., Hegedüs M. 5, Halász L. 7, Menyhárt 3 (1). Csere: Gyánti (kapus), Nkousa, Jaros 5, Varsandán M. 2 (1), Lakosy, Schmid 2, Gerdán, Gráf 4. Edző: Bíró Balázs
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 1–2, 12. p.: 4–3, 18. p.: 8–8, 24. p.: 11–11, 36. p.: 15–16, 42. p.: 17–19, 48. p.: 19–21, 54. p.: 23–25.
KIÁLLÍTÁSOK: 4, ill. 2 perc.
HÉTMÉTERESEK: 6/5, ill. 2/2.
Az utolsó 10 perc négygólos gyöngyösi előnyről indult (20–24), amely az addigi legnagyobb különbséget jelentette. A hajrában már nem tudott újítani a Dabas, a mátraaljaiak pedig magabiztossá tették győzelmüket.
KÖVETKEZIK: Ligakupa, B-csoport, 2. mérkőzés: HE-DO B. Braun Gyöngyös–Dabas KC, október 12., szerda, 18.00.