2022.10.01. 21:25

Nagyot hajrázott, de pont nélkül maradt a QHB-Eger Győrben

Óriási izgalmak közepette Győrben szenvedte el idénybeli második vereségét a QHB-Eger férficsapata.

Tóth Károly (a labdával) és társai beragadtak a rajtnál

A férfi NB I/B 5. fordulójában:
AGROFEED ETO UNI GYŐR–QHB-EGER 26–25 (15–9)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 300 néző. V.: Hargitai G., Markó G.
EGER: MARCZIKA – Lezák 4 (3), DÖME 5, Kiss G., Tóvizi, Tóth K. 4, SZÁVA 4. Csere: Ágoston (kapus), Fórizs, KURUCZ 6 (2), Schekk 2, Kepess. Edző: Tóth Edmond
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 3–1, 12. p.: 6–1, 18. p.: 7–5, 24. p.: 10–7, 36. p.: 17–11, 42. p.: 21–13, 48. p.: 21–18, 54. p.: 22–21.
KIÁLLÍTÁSOK: 16, ill. 8 perc.
HÉTMÉTERESEK: 4/3, ill. 5/5.

Alaposan beragadt a rajtnál a vendégcsapat, amely 10 perc játék után már ötgólos hátrányba (6–1) kényszerült. A 19. percben már egy gólra zárkóztak Lezák Áronék (7–6), majd ismét a hazaiak kerültek fölénybe. A legnagyobb különbség a 42. percben 21–13-as állásnál mutatkozott, de innen is volt visszaút az egrieknek. Az utolsó tíz perc 21–20-as állásról kezdődött, de ekkor sem tudta átlépni saját árnyékát az Eger. A végjátékban a hazaiak bizonyultak pontosabbnak.

TÓTH EDMOND: – Szembesültünk az NB I/B nehézségeivel, mennyire komoly feladat idegenben meccset nyerni. Magunknak tettük nehézzé az összecsapást. A nagyon rossz kezdés után a második félidőben hatalmasat küzdöttünk a pontszerzéséért. Sajnáljuk a vereséget. Nagyon sok ilyen találkozó lesz még, de bízom benne, hogy vereségből annál kevesebb.
KÖVETKEZIK: Magyar Kupa, 2. forduló: ÓAM-Ózdi KC–QHB-Eger, október 4., kedd, 18.00.