Vízilabda

2022.11.30. 21:59

Szilágyi Dorottya öt gólja is kevés volt, győztesen távozott az FTC Egerből

Háromgólos vereséget szenvedett a Tigra-ZF-Eger a vendég FTC-Telekom együttesétől a Bitskey Aladár Uszodában.

Az egri Katona Zsófiáék (balról) nem tudták fékezni a fővárosiakat

A női OB I. 4. fordulójában:

TIGRA-ZF-EGER–FTC-TELEKOM 7–10 (1–3, 2–3, 4–2, 0–2)
Eger, Bitskey Aladár Uszoda. V.: Debreceni N., Tordai G.
EGER: Kiss A. 1 – Parkes, Czigány, Kékesi B., Bódi F., Szellák 1, Szilágyi D. 5. Csere: Jancsó, Borsi, Molnár D., Katona Zs., Szilágyi Sz. Edző: dr. Sike József.
FTC: Neszmély – Gurisatti 2, Pőcze P., Leimeter D. 2, Simon-Illés 2, Kuna Sz. 1, Dömsödi 1. Csere: Vosseberg, Máté Zs. 1, Farkas T., Petik P. 1, Millot. Edző: Gerendás György
GÓL–EMBERELŐNYBŐL: 9/1, ill. 10/2.
ÖTMÉTERESBŐL: 1/1, ill. 1/1.
KIPONTOZÓDOTT: Farkas T. a 30. percben.
A vendégek hamar lépéselőnybe kerültek, s hiába üldözték ellenfelüket az egriek, már nem sikerült kiegyenlíteni. A harmadik negyedben 8–4-es hátrányból még egy gólra zárkóztak Szellák Csengééknek (7–8), de a végjátékban Gurisatti Gréta és a Simon-Illés Anna góljával bebiztosította győzelmét a fővárosi gárda. Érdekesség, hogy az egriek hét találatából öt, Szilágyi Dorottya nevéhez fűződik.
DR. SIKE JÓZSEF: – Ennyivel jobb volt a Ferencváros. Harcos, jó mérkőzést játszottunk. Igyekszünk tovább fejlődni, s akkor még közelebb kerülhetünk a zöld-fehérekhez.
GERENDÁS GYÖRGY: – Három hét alatt háromszor is megmérkőzünk az Egerrel, az első menetet sikerült megnyerni. Jó érzés, de ez a siker még sokat nem jelent.
KÖVETKEZIK: Tigra-ZF-Eger–UVSE, december 3., szombat, 15.30.

1. UVSE 6 6 – – 101–36 18
2. FTC 5 5 – – 84–33 15
3. Dunaújváros 4 4 – – 51–27 12
4. Eger 5 3 – 2 71–42 9
5. BVSC-Zugló 6 3 – 3 73–62 9
6. III. Kerületi TVE 5 1 1 3 39–56 4