Atlétika

2022.12.05. 11:54

A felsőtárkányi rajton a legtöbb elsőséget a házigazda Egri Spartacus SE szerezte

A 24 kategóriából kilencben a házigazda az Egri Spartacus SE versenyzői végeztek az első helyen az 5. Tárkányi hegyifutó versenysorozat 1. fordulójában. A felsőtárkányi rendezvényen 115 induló teljesítette egyszer, kétszer vagy négyszer a 4,9 kilométeres körútvonalat.

Bódi Csaba

Napsütéses időben, hat Celsius fokban lehetett rajtolni a Faluház mellől

Forrás: Lénárt Márton/Heves Megyei Hírlap

A kategóriánkénti győztesek között a kilenc aranyat szerzett Egri Spartacus SE mögött öt elsőséggel az Egri Futó és Triatlon Klub versenyzői végeztek a másodikként. Az egyik győztes, Fodor-Fejes Adrián Adél beszámolója szerint az időjárás kegyes volt a versenyzőkhöz, napsütéses időben, hat Celsius fokban lehetett rajtolni a felsőtárkányi Faluház mellől. Újdonságot jelentett, hogy a gyermekek könnyített pályán, 2,4 kilométeren versenyezhettek, míg a felnőtteknek maradtak a hagyományos etapok.

Az 1. forduló győztesei

Női 14 év alatt, 1 kör (4 induló): Katona Korinna (Eger Városi Úszóklub - EVUK) 20:50 perc.
Női 15–18 év, 1 kör (5): Kovács Dorina (Egri Spartacus - ESP) 28:38
Női 19–34 év, 1 kör (3): Lénárt Emese (ESP) 28:29
Női 19–34 év, 2 kör (4): Mag Viktória (Salgótarjáni Dornyay SE) 39:06
Női 35–49 év, 1 kör (1): Katona-Mező Ildikó (Egri Futó és Triatlon Klub - EFTK) 24:31
Lány 10 év felett (3): Farkas Zorka Lili (ESP) 14:47

Az Egri Futó és Triatlon Klub képviselőire nem lehetett panasz az eredményességet illetően
Forrás: EFTK

A két év szünetet követően folytatódott 5. Tárkányi hegyifutó sorozat 2. fordulóját január 21-én, a 3. fordulót február 12-én rendezik.