2022.12.06. 13:10

A füzesabonyi férfiak jól taktikáztak a Pénzügyőrnél

A négy Heves megyei csapatból három győzelemmel zárta a legutóbbi bajnoki fordulót. A hatvani nők hullámzó teljesítményét a győzelemért járó pontok feledtetik.

A füzesabonyiak legjobbjának Hevér Tibor (23) számított a fővárosban

A női NB II. Északi csoportjának 9. fordulójában:

HATVANI KSZSE–BVSC-ZUGLÓ 30–25 (15–17)
Hatvan, sportcsarnok, 125 néző. V.: Mezei F., Paska N.
HATVAN: Bárány P. – Sepsi R. 2, SZARVAS R. 13 (3), Dánffy Diána, Dánffy Dorina 1, Ledacs Kiss, Vanda Sz. Csere: Juhász E. (kapus), Szarvas N. 6, Németh L., Herczeg N., Blaskó 1, Petrovics 4, Rózsa 3 (2). Edző: Bárány Zsolt
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 4–3, 12. p.: 6–8, 18. p.: 10–12, 24. p.: 13–14, 36. p.: 18–18, 42. p.: 24–20, 48. p.: 27–24, 54. p.: 28–25.
KIÁLLÍTÁSOK: 10 ill. 6 perc.
HÉTMÉTERESEK: 5/5, ill. 8/7.
BÁRÁNY ZSOLT: – Nem indult jól a mérkőzés, a lányok nem tudtak felpörögni és ezt az ellenfél kihasználta. A védekezés és a támadójáték sem állt össze, rengeteg volt a hiba. A második félidő tizedik percére találtunk magunkra és onnantól megfordítottuk a mérkőzést. Egyszer lent, egyszer fent, de amíg két pontot ér, addig ennek is örülni kell.
KÖVETKEZIK: Szentendrei NKE–Hatvani KSZSE, december 10., szombat, 11.00.

A női NB II. Északkeleti csoportjának 9. fordulójában:

HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE–STAVMAT FÜZESABONYI SC 23–35 (10–15)
Hajdúböszörmény, 50 néző. V.: Móré T., Pásztor A.
FSC: Végh L. – Czakó 1, Kriston 6 (1), Menyhárt-Hanusz 8 (4), Halmai 1, Bocsi Sz. 5, Szentkeressy-Kovács 4. Csere: Sattmann, Tóth D. (kapusok), Nagy Liza, Nagy Luca 1, Tamás Cs. 1, Dohány V. 2, Erdélyi D. 6. Edző: Gyöngy Márió.
KIÁLLÍTÁSOK: 8, ill. 8 perc.
HÉTMÉTERESEK: 7/7, ill. 5/5.
GYÖNGY MÁRIÓ: – A játékunk minősége elmaradt a múlt hetitől, de a lényeg, hogy megszereztük a két pontot.
KÖVETKEZIK: Mátészalkai MTK–Füzesabonyi SC, december 11., vasárnap, 16.00.

UNGVÁR KC (ukrajnai)–JUVENTUS PANORÁMA HEVESI SE 46–21 (21–11)
Hajdúnánás, 32 néző. V.: Oláh E., Szikszay J.
HEVES: Juhász A. – Kiss G. 1, Balog R. 1, Kóczián E. 1, Adácsi N. 1, VIZES B. 9 (3), Nagy E. 1. Csere: Kelemen G. (kapus), Pásztor V. 2, HOLLÓ F. 3, Góbor N. 1, Steczina P. 1, Balázs P. Edző: Makó Nándor.
KIÁLLÍTÁSOK: 10 ill. 8 perc.
HÉTMÉTERESEK: 4/4, ill. 4/4.
MAKÓ NÁNDOR: – A hiányzók miatt nem lehettek vérmes reményeink, mégis elégedett vagyok, mert tanulságos mérkőzést játszottunk.
KÖVETKEZIK: Csépe Salgótarjáni SKC–Hevesi SE, december 18., vasárnap, 16.00.

A férfi NB II. Északi csoportjának 10. fordulójában:

PÉNZÜGYŐR SE–FENSTHERM-FUTURE FÜZESABONY 25–29 (14–14)
Budapest, Pénzügyőr Sportcsarnok, 50 néző. V.: Kovacsik G., Polgár Cs.
FÜZESABONY: Tóth K. – Molnár M., Ács 4, VARJÚ 6, HEVÉR 5, Péter A., Nagy B. 4 (2). Csere: Szabó P. (kapus), IGÓ, BAJZÁT ZS. 5, Major, Juhász P. 2, Fazekas Á. 1, HALÁSZ SZ. 2, Antal Cs. Edző: Major Attila
KIÁLLÍTÁSOK: 8, ill. 12 perc.
HÉTMÉTERESEK: 3/1, ill. 3/2.
MAJOR ATTILA: – Nem kezdtük jól a mérkőzést, hamar négygólos hátrányba kerültünk, de a 15. percben már átvettük a vezetést. Onnantól a félidő végéig döntetlen körül mozgott az eredmény. A 45. percre kiépítettünk egy ötgólos előnyt, amiből a türelmes, taktikus játéknak köszönhetően négy megmaradt a végére. Volt néhány jó egyéni teljesítmény, ezek nélkül nem lehet nyerni.
KÖVETKEZIK: PLER-Budapest U23–Füzesabonyi SC, december 11., vasárnap, 17.00.