2022.12.09. 21:02

A szép játékkal adós maradt a Gyöngyös, de legyőzte a Komlót

A mátraaljaiak a 40. perctől végig vezetve nyertek baranyai ellenfelükkel szemben.

Martin Potisk (9) hat gólt szerzett

A férfi NB I. 12. fordulójának mérkőzésén:

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–SPORT36-KOMLÓ 27–24 (9–11)
Gyöngyös, Dr. Fejes András Sportcsarnok, 800 néző. V: Kiu G., Kiu T.
GYÖNGYÖS: Tomics – SCHAFFER 6, Gábori, Hegedüs M. 3, Gerdán, Halász L. 1, Gráf. Csere: BARTUCZ (kapus), POTISK 6 (1), Varsandán M. 3, Bura 1, Lakosy 3, Schmid, JÓGA 4, Menyhárt. Edző: Bíró Balázs
KOMLÓ: GRANIC – VASKÓ 5, Szuharev 1, MELNYICSUK 5, Szöllősi O. 1, Jerkovic 4, Orbán 3. Csere: Pásztor I. (kapus), Grünfelder 2, Urbán, Szunajko F. 2, Kovács D., Takács B. 1. Edző: Kilvinger Bálint
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 2–1. 12. p.: 3–2. 18. p.: 4–5. 24. p.: 7–7. 36. p.: 12–12. 42. p.: 15–14. 48 p.: 20–18. 54. p.:  23–21.
KIÁLLÍTÁSOK: 8, ill. 6 perc.
HÉTMÉTERESEK: 2/1, ill. 1/–.
A Gyöngyösi Kézilabda Klub felhívására ajándék plüssökkel érkeztek a szurkolók az év  utolsó hazai mérkőzésére, hogy a kezdő sípszó előtt egy megadott jelre azokat a pályára dobhassák. Az összegyűlt játékokat a gyöngyösi óvodákba juttatja el a GYKK.
A gólok már kevésbé záporoztak, negyedóra játék után mindössze három hazai találatot jegyezhettünk fel, míg a vendégek négy gólnál jártak. Hullámzott a játék, de két találatnál nagyobb előnyt egyik csapat sem tudott kiharcolni. A 40. percben 14–13-as állásnál váltott egyenesbe a mérkőzés. A gyöngyösiek a hátralévő 20 percben már nem engedték ki a kezük közül a vezetés s az utolsó két percben 3–1-es szériával biztosították be a győzelmüket.
A mátraaljai gárda hatodik hazai bajnoki mérkőzésén ötödik győzelmét aratta.
BÍRÓ BALÁZS: – A második félidőben támadásban kevesebbet hibáztunk mint az ellenfél. Lélektanilag nagyon fontos volt, hogy miután átvettük a vezetést, már volt olyan tartásunk, hogy azt nem adtuk ki a kezünk közül. Nem volt szép játék, de a fontos pillanatokban nekünk jött ki jobban a lépés.
KILVINGER BÁLINT: – Parázs összecsapás kerekedett a találkozóból. Nagyon sok hibával játszottunk, a félidei vezetés után a hajrában küszködtünk, hogy utolérjük a Gyöngyöst. Csalódottak vagyunk mert pontokért jöttünk, de ehhez nem voltunk elég hatékonyak.
KÖVETKEZIK: CYEB Budakalász–HE-DO B. Braun Gyöngyös, december 17., szombat, 17.00.