2022.12.03. 20:51

Az utolsó másodpercben mentett pontot a QHB-Eger Gyálon

A QHB-Eger sorozatban nyolcadik mérkőzésén maradt veretlen és továbbra is őrzi vezető pozícióját a bajnoki tabellán.

Kurucz Máté (a labdával) negyedik gólja egy pontot ért az egrieknek

A férfi NB I/B 13. fordulójában:

PLER-BUDAPEST–QHB-EGER 30–30 (15–13)
Gyál, 200 néző. V.: Horváth P., Marton B.
EGER: Marczika – Lezák 10 (4), Kurucz 4, Kiss G. 1, Tóvizi 2, Tóth K. 3, Száva 4. Csere: Ágoston (kapus), Rozner 1, Fórizs, Döme 2, Vrhovina, Schekk 2, Kerezsi, Kepess 1, Gönczi. Edző: Tóth Edmond
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 3–3, 12. p.: 5–5, 18. p.: 7–7, 24. p.: 10–11, 36. p.: 16–16, 42. p.: 18–21, 48. p.: 22–25, 54. p.: 28–27.
KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 4 perc.
HÉTMÉTERESEK: 4/2, ill. 4/4.
Az első félidőben felváltva vezettek a csapatok, két gólnál nagyobb különbség egyszer sem mutatkozott. Először a 42. percben került jelentősnek mondható lépéselőnybe az Eger (17–21), de még az utolsó negyedóra is négygólos vendégvezetésről (19–23) indult. Az 53. percben 27–27-es állásnál érte utol ellenfelét a PLER, amely a végjátékban már két találattal is vezetett (30–28). Kurucz Máté az utolsó másodpercben lőtt góljával mentett pontot az egrieknek.
TÓTH EDMOND: – Nagy az öröm. Hatalmas csatában mentettünk pontot. Igazi rangadó volt az elejétől a végéig, mindkét csapat részéről hullámzó teljesítményekkel. A második félidő derekán belefáradtunk a nagy küzdelembe, s utána nekünk kellett kapaszkodni a pontért.
KÖVETKEZIK: QHB-Eger–Pick Szeged U21, december 10., szombat, 18.00.